Connect with us

Aktuality

V Podolí neznámy páchateľ ukradol meď z elektrického transformátora mobilného operátora. Odviezol si ju zrejme na káričke

Polícia hľadá páchateľa, ktorý v stredu 11. januára dopoludnia odcudzil stĺpový transformátor v katastri obce Podolie v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Published

on

Reklama
Reklama

„Aj touto cestou žiadame verejnosť o pomoc pri pátraní po neznámom páchateľovi, ktorý 11.01.2023 v čase od 05:01 do 11:45 hod, doposiaľ presne nezistením predmetom a spôsobom odpojil prívod elektrickej energie z elektrického stĺpu stojaceho v k.o. Podolie. Doposiaľ nezistený páchateľ z neďalekého stĺpu bezpečne demontoval stĺpový nízkonapätový transformátor, z ktorého následne odcudzil vnútorné elektrické príslušenstvo pozostávajúce zo vzácnych kovov predovšetkým medi,“ informovali zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Nízkonapäťový transformátor, ktorý bol majetkom telekomunikačnej spoločnosti poskytujúcej mobilné telekomunikačné spojenie, odpojil páchateľ od prívodu elektrickej energie, aj napriek tomu, že je zaradená do kritickej infraštruktúry a poskytuje mobilné telekomunikačné pripojenie všetkým užívateľom telekomunikačných služieb a spojenie na tiesňové linky.

„V dôsledku toho došlo k následnému ohrozeniu využívania telekomunikačných služieb v blízkosti stožiara verejnej elektorkomunikačnej siete. Týmto konaním spôsobil poškodenej spoločnosti celkovú škodu predbežne vyčíslenú na najmenej 30 000,-€ podľa vyjadrenia poškodenej spoločnosti. Predpokladáme, že páchateľ mal sebou káričku, na ktorej si odniesol meď a mohol sa pohybovať v smere od obce Podolie, Očkov a Podolie Kopanice,“ konštatovala polícia.

Reklama

Ak si niekto všimol osobu pohybujúcu sa na hlavnej ceste v danej lokalite, ktorá mala káričku naloženú meďou v čase o 05:01 do 11:45 hod., prípade ak sa niekto pohyboval motorovým vozidlom v uvedenom čase a disponuje kamerovým záznamom z vozidla, môže kontaktovať telefonicky priamo vyšetrovateľa ORPZ Nové Mesto nad Váhom na tel. čísle 096124 3632. VOlať môžete aj na číslo 158.

-red- TS KR PZ v Trenčíne, Foto: KR PZ v Trenčíne

Populárne články