Connect with us

Aktuality

Nemocnica s nelichotivým hodnotením od pacientov

Published

on

Reklama
Reklama

Nemocnica Alexandra Wintera sa v prieskume spokojnosti poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne za rok 2014 ocitla až na 72 mieste zo 78 hodnotených zdravotníckych zariadení. Pacienti ju v prieskume ocenili 54,03 percentami, na porovnanie Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave na prvom mieste získal až 86,99 percenta. Poisťovňa zostavila prieskum z 5213 vyplnených dotazníkov, ktoré sa jej vrátili od viac ako 20 000 pacientov.

Podobne sa Nemocnica Alexandra Wintera umiestnila aj v roku 2013 v prieskume zdravotníckych zariadení inštitútu INEKO. Vtedy jej patrilo 80. miesto zo 112 hodnotených. Naopak dobrý výsledok sa jej podarilo dosiahnuť v tabuľke transparentnosti, kde sa umiestnila so 47,9 percentami na 27. mieste zo 145 hodnotených nemocníc. Ďalšie dve zariadenia v Piešťanoch, Národný ústav reumatických chorôb a Slovenské liečebné kúpele Piešťany obsadili 35. a 53. pozíciu.

V minuloročnom hodnotení spokojnosti poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa na posledných 3. miestach umiestnili Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave, Nemocnica s poliklinikou sv. Lukáša v Galante a úplne najhoršie vyhodnotili pacienti služby Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku s len 48,07 percentnou spokojnosťou.

-lt/Zdroj: Všeobecná zdravotná poisťovňaINEKO

Reklama

Populárne články