Úvod Aktuality Kúpele rozčuľuje dlhotrvajúci spor o milióny eur

Kúpele rozčuľuje dlhotrvajúci spor o milióny eur

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Už sedem rokov sa firma Swiss Finance súdi so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany (SLKP). V mediálnom vyhlásení, ktoré koncom júna kúpele vydali, hovoria o právnom a justičnom výpalníctve na Slovensku Double Dragon Download.

„Dali sme sťažnosť na súd tu v Piešťanoch, na Krajský súd v Trnave, pani ministerke aj na ministerstvo spravodlivosti windows 7 images. Očakávame ich odpoveď,“ povedal na tlačovej konferencii generálny riaditeľ SLKP Klaus Pilz. Tieto kroky podniklo vedenie kúpeľov po tom, čo bol prípad krátko pred pojednávaním pridelený novému sudcovi Mgr Listening to the Bible. Zimányimu, ktorý už v minulosti o ňom rozhodoval. Zmena sudcu prebehla podľa Pilza iba pár hodín pred pojednávaním a nastala absurdná situácia, keď sa v súdnej sieni ocitli dvaja sudcovia – sudkyňa bez talára, ktorá sa tam prišla pozrieť na svoj odňatý prípad už len ako verejnosť a sudca v talári, ktorý pojednávanie odročil na neurčito Movie real download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

[singlepic id=16304 w=320 h=240 float=left]Pre kúpele je toto naťahovanie problémom. Suma 80 miliónov korún, o ktorú sa pôvodne začal súdny spor, sa vďaka úrokom navýšila na 6,8 miliónov eur (200 mil 바보의 스카이림 다운로드. korún). Swiss Finance žiada pohľadávku, ktorú odkúpila od firmy CKSK. Tá piešťanské kúpele v minulosti údajne tunelovala. Kúpele pod vedením Karola Martinku boli s CKSK prepojené prostredníctvom manažéra Jána Šípoša Download The Castle of The Sky. Ten na súde priznal, že bol súčasne zamestnancom oboch firiem, tunelovanie však odmietol. CKSK mala pre kúpele zháňať klientov. Nové vedenie SLKP údajne nevýhodnú zmluvu vypovedalo, preto sa protistrana bránila na súde Lineage Plaque. V roku 2008 SLKP na Okresnom súde v Piešťanoch prípad prehrali, ale neskôr Krajský súd v Trnave tento rozsudok zrušil z dôvodu procedurálnych chýb a vrátil ho späť do Piešťan 캐시비 다운로드.

„Doterajší priebeh súdneho sporu pripomína iba právne a justičné výpalníctvo, ktoré však rozhodne nepatrí k základom demokratického štátu,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré SLKP poskytli médiám 묻지 마세요 다운로드. V súvislosti s náhlou zmenou sudcu sa vo vyhlásení ďalej uvádza: „Predsedníčka piešťanského súdu robí také zmeny, aby súdny prípad vždy súdil sudca, ktorý v tejto veci podľa názoru kúpeľov už nedokáže vyniesť objektívny a spravodlivý rozsudok, pretože porušil všetky procesné práva kúpeľov video on your smartphone Naver. (…) Celá kauza vyznieva podozrivo aj preto, lebo tento súdny prípad v minulosti súdila dnešná predsedníčka piešťanského súdu, ktorá takisto odmietla vykonať pre kúpele čo i len jediný navrhnutý dôkaz.“

Po žiadosti o reakciu na tieto tvrdenia nás na okresnom súde odkázali na hovorkyňu Krajského súdu Janu Kondákorovú. Tá v e-mailovej odpovedi napísala: „Vyhlásenie vedenia kúpeľov, že predsedníčka súdu ako zákonná sudkyňa odmietala vykonať pre kúpele čo len jediný navrhnutý dôkaz je irelevantné, pretože v predmetnom spore nevydala meritórne rozhodnutie. Pokiaľ bude vedenie kúpeľov pokračovať v dezinformáciách verejnosti a v nepravdivých útokoch na osobu predsedníčky súdu, využije všetky dostupné právne kroky na ochranu svojej osobnosti a dobrého mena.“

Staronovému sudcovi Mgr. Zimányimu bola podľa jej slov predmetná vec pridelená predsedníckym opatrením účinným dňa 2. mája. Opatrenie bolo administratívne zrealizované 4. mája. „Nie je teda pravdivé tvrdenie, že vec bola pridelená novému sudcovi iba deň pred pojednávaním,“ konštatovala Jana Kondákorová.

Autor: nc

REKLAMA