Connect with us

Aktuality

Kresby z parku vystavia v Sudáne

Published

on

Reklama

Sad Andreja Kmeňa dnes vyzdobili kresby žiakov základných a špeciálnych škôl. Ich témou sú Piešťany. Výstavu, ktorú organizuje mestská knižnica, si pozrel aj generálny honorárny konzul Slovenskej republiky v Sudáne Dr. Nasruddín Šulgámí v sprievode spisovateľky Emire Khidayer. Onedlho prenesú nápadité a farebné pohľady detí na naše mesto do jeho krajiny.

[singlepic id=16236 w=320 h=240 float=left]Honorárneho konzula prijal na mestskom úrade primátor Remo Cicutto a o 17.00 h bude mať v Piešťanskom informačnom cetre prednášku o životnom prostredí v Sudáne. Zveľaďovaniu krajiny je venovaná aj výstava Má vlast 2011, ktorá je v parku inštalovaná. Prezentuje úspešné premeny zanedbaných miest v Českej republike na miesta čisté a upravené. Jeden z panelov ukazuje podobné miesta z Piešťan – pešiu zónu, cyklotrasy okolo Sĺňavy a revitalizované okolie potoka Dubová. Podľa slov Dr. Šulgámího sú podobné projekty inšpiráciou aj pre Sudán.

Reklama

[singlepic id=16228 w=320 h=240 float=left]Pre najmenších bolo v Sade Andreja Kmeťa pripravené divadelné predstavenie s ekologickou tématikou Ako Danka a Janka čistili les. Škôlkari sa dozvedeli, ako triediť odpad a prečo je dôležité vážiť si životné prostredie. Potom si mohli „vymaľovať piešťanský park“ – v tvorivej dieli ich totiž čakali farbičky a maľovanky o Piešťanoch. Starší sa zase pristavovali v túlavom antikavariáte, ktorý im ponúkal lacné, ale hodnotné knihy „z druhej ruky“.

[nggallery id=905]

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

 

Populárne články