Connect with us

Aktuality

Obyvatelia Teplickej hromžia, nemajú sa ako dostať k bytovke

Published

on

Reklama
Reklama

Ľudia z panelákov na začiatku zrekonštruovanej Teplickej ulice sa sťažujú na bariéru, ktorá vznikla pri prístupe k ich domu. Strmý a vysoký nájazd na chodník im zabraňuje dostať sa autom do blízkosti bytovky, neprejde ním invalidný vozík a aj bicykel má ťažkosti.

[singlepic id=16321 w=320 h=240 float=left]Nájazd sa nachádza tesne za autobusovou zastávkou a pre auto, či sanitku nie je ani dosť široký. Obyvatelia bytovky sa preto pýtajú, čo v prípade, ak budú chcieť k svojmu domu doviezť nábytok, alebo pre niekoho príde sanitka, keďže tu býva dosť starších ľudí. S problémami sa už teraz potýkajú aj rodičia s detskými kočíkmi. Okrem toho, že nájazd je úzky, nevyhovuje ani jeho sklon. Môže prísť k poškodeniu ápravy auta. Po celej dĺžke zrekonštruovanej Teplickej sú nájazdy na chodník menej strmé.

[singlepic id=16316 w=320 h=240 float=right]„Býva tu 32 rodín, takže každú chvíľu niekto niečo potrebuje doviesť, a veľa z nich ide naokolo, ale tam nie je na to miesto, pretože tam je detské ihrisko,“ povedal starší obyvateľ domu.

Návrh na kolaudáciu by mal byť podaný koncom júla. V stredu 13. júla sa bude spisovať kompletný zoznam nedorobkov a závad. „V súčasnej dobe získavam informácie od zainteresovaných,“ povedal vedúci investičného oddelenia mestského úradu Igor Kováč. Od obyvateľov zatiaľ podnety nedostal, ale očakáva, že sa ozvú. S odstraňovaním niektorých drobných chýb dodávateľ stavby už začal.

Reklama

[nggallery id=912]

Autor: nc Foto: nc a th

Populárne články