Connect with us

Aktuality

Parkovisko na Trajane začnú stavať v septembri

Published

on

Reklama
Reklama

Nové zastupiteľstvo sa už na svojom prvom riadnom zasadnutí zaoberalo témou parkovania na sídlisku Adam Trajan. Teraz dostáva projekt miesta pre 55 áut reálnejšiu podobu.

[singlepic id=10174 w=320 h=240 float=right]„Projektová dokumentácia je hotová a zo strany spracovateľa odovzdaná,“ povedala vedúca odboru správy mestského úradu Eva Pobjecká. Cena dokumentácie bola podľa jej slov 2730 eur, v mestskom rozpočte je na projekt vyčlenených necelých 100 tisíc eur.

Eva Pobjecká tiež potvrdila, že nové parkovisko na pozemku bývalého Impaka je projektované na 55 áut, tak ako to požadovali poslanci. Pôvodné riešenie počítalo s miestami pre 26 osobných vozidiel, parkovisko bolo súčasťou projektovej dokumentácie Domova sociálnych služieb, na ktorý sa nepodarilo získať granty z fondov Európskej únie.

[singlepic id=10178 w=320 h=240 float=left]„V priebehu septembra by sme chceli začať so stavbou. Našou snahou bude zrealizovať túto stavbu do konca tohto roku,“ povedala ďalej Eva Pobjecká. Parkovacie plochy budú podľa jej slov vytvorené zo zámkovej dlažby, zo strany od niekdajšej základnej školy je plánovaný chodník pre chodcov a súčasťou projektu je zeleň a odvodnenie parkoviska.

Reklama

Text: mp Foto: th

REKLAMA

 

Populárne články