Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (52)

Published

on

Reklama
Reklama

A  už je po nich. Tak dlho pripravované a očakávané sviatky pokoja a mieru sú za nami. Už len pár dní nás zároveň delí od ukončenia roku 2015 a vstup do nového, so šestkou na konci. Ešte stále však máme dosť času na menšiu bilanciu, tak ako vám ju prinášame aj my každý týždeň v našom editoriali. Možno pre niekoho nie je až taká dôležitá, ale pre iných môže byť príležitosťou, ako uzavrieť jednu etapu a posunúť sa do novej, lepšej…

IMG_6202_resizeAj uplynulý týždeň sa niesol v znamení zmien na úrade, kde sme v rámci dozvukov decembrového zastupiteľstva informovali o tom, že Primátor nebude presúvať peniaze v rozpočte bez poslancov a Piešťany idú v novom roku do rozpočtového provizória. Podľa primátora Trnavy Petra Bročku bol postup predsedu dozornej rady Miloša Tamajku aj dôvodom, prečo Predstavenstvo TAVOS-u bude znovu hľadať generálneho riaditeľa.

Organizačné zmeny na úrade stále nie sú ukončené a skoro „o päť minút dvanásť“ Mesto vyhlasuje výberové konania na piatich vedúcich oddelení mestského úradu. Záujemcovia o post vedúceho Oddelenia IT a majetkových služieb, Oddelenia personálnych služieb, Oddelenia právnych a klientských služieb, Oddelenia sociálnych a školských služieb a Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta sa totiž môžu prihlásiť len do 13. januára 2016.

Na základe podnetu čitateľky sme tiež zistili, že Parkovisko Prioru “odstrihli” od svetiel stavbári a venovali sme sa aj nadregionálnym témam ako Povodne, požiare či víchrice. Ohrozia nás klimatické zmeny? či Štedrovečerné zvyky a tradície sa líšia. Aké dodržiavate vy?

Reklama

IMG_5911_resizeVeľkú čítanosť zaznamenal aj článok o vianočnej akadémii : Gymnazisti predviedli vynikajúce vystúpenia, atmosféra bola veselá i dojímavá, čo je pozitívne z dvoch dobrých dôvodov – čítajú nás aj študenti, takže sa zaujímajú o dianie v Piešťanoch a ďalším pozitívom je, že sa mládež pripravuje a zúčastňuje podobných aktivít.

Smutnú správu sme však priniesli tesne pred Vianocami, keď Za obcou Banka sa zrazili dve autá s autobusom a zranilo sa päť ľudí. Mladý 26-ročný vodič pri predbiehaní auta dostal šmyk, čelne sa zrazil s autobusom v protismere a náraz ho odhodil spätne do predchádzaného vozidla. Svojim zraneniam v nemocnici podľahol.

Po vianočných prianiach a menšej sviatočnej pauze sme vás informovali o tom, že podľa hesla tohtoročnej jasličkovej slávnosti Mizerikordín môže vyliečiť celý svet. Ak sa chcete dozvedieť, ako ho treba naordinovať, môžete tak urobiť ešte 6. januára o 16-tej v Kostole sv. Cyrila a Metoda.

MG_3704_wPosledným článkom tohto týždňa bola informácia ako Otužilci opäť spestrili štefanské popoludnie. Hoci akcia nebola organizovaná, približne dve desiatky ľadových medveďov sa do vôd Váhu ponorili tradične pri Kolonádovom moste.

V rubrike Kultúra ste sa okrem aktuálnych pozvánok mohli dozvedieť, ako Slniečko a Žito roztancovali Piešťanský pivovar a novinky z čoraz obľúbenejšieho moderného festivalu: Prvé mená na Grape 2016: Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist.

Kategória Koktail bola opäť rozšírená aj o nadregionálne témy a hovorili sme napríklad o tom, že Podľa prieskumu dostáva 13. plat v kraji každý 5 zamestnanec a zaujala vás tiež téma: Najčastejšie mená pre deti narodené v roku 2015 sú Sofia a Adam. Priniesli sme viacero pozitívnych správ ako napríklad: Najkratší deň roka nastal dnes, svetla začne pribúdať a Občianske združenie ProWinter ďakuje za podporu v roku 2015, novinky z charity Dvadsiatim rómskym rodinám priniesli krajšie Vianoce a dozvedeli ste sa tiež, že Darčeky môžete venovať aj hradu Tematín. Pozvali sme vás zároveň na Silvestrovský výstup na Marhát bude už 44. v poradí

Ako čítanie na voľné dni boli vhodné aj tri vianočné blogy: Blog Jána Derďáka: Piešťany – veselé Vianoce, Blog Adriany Drahovskej: Vianoceholik a Blog Petra Benka: Medaila na krku.

Oblasťou Šport tiež rezonovalo niekoľko zaujímavých správ ako Cyklista Jozef Metelka Paralympionikom roka 2015 či informácia, že Čajky pripravili na posledný tohtoročný zápas vianočné prekvapenie. Podľa výsledkov atletického podujatia Roľničkový beh zvládol najrýchlejšie Tomáš Podpera a pozitívnou „bombou“ roka je: Florbalisti a ragbisti sa dohodli na spolupráci, vzniká Páv asociácia.

MG_1401_w[1]Milí čitatelia, teší nás a ďakujeme Vám, že ste zostali s nami aj počas predvianočného zhonu či sviatočného oddychu. Správy z regiónu plánujeme prinášať aj naďalej, ale keďže ich sprístupňujeme zdarma – bez predplatného, potrebujeme Vašu podporu prostredníctvom inzercie – PR článkov či reklamných bannerov. Ceny zasielame na vyžiadanie mailom, naša adresa je: redakcia@pnky.sk. Zároveň plánujeme v novom roku i niekoľko inovácií, takže sa budete mať aj na čo tešiť. Viac ale  zatiaľ neprezradím…

Za tím redakcie Vám všetkým ešte želám peknú nedeľu, a tiež zvyšok dní do konca roku 2015. A ak sa dá, využite ich naozaj naplno!

Adriana Drahovská

Populárne články