Connect with us

Aktuality

Vďaka koledníkom budú mať prístup k vode

Published

on

Reklama
Reklama

Tri desiatky Piešťancov sa pridali približne k 25-tisícom koledníkov, ktorí sa na Slovensku zapájajú vo vianočnom období do koledovania Dobrej noviny. Na sviatok sv. Štefana navštívili zhruba rovnaký počet piešťanských domácností, aby ohlásili radostnú zvesť o narodení Ježiša Krista a vykoledovanými peniazmi podporili rozvojové projekty v afrických krajinách.

_MG_3771_w

Dvadsiaty prvý ročník koledníckej akcie Dobrá novina bude prebiehať na Slovensku od 24. decembra 2015 do 6. januára 2016. Z výťažku koledníckej zbierky sú podporované rozvojové projekty v Keni, Južnom Sudáne, Etiópii či Ugande, zamerané predovšetkým na dostatočný prístup k pitnej vode. Aj preto sa mottom tohtoročného koledovania stalo heslo: „Voda je život“ podporujúce myšlienku, že „čistá voda je otázkou prvotnej dôležitosti, pretože je nevyhnutná pre ľudský život“, čo zdôrazňuje pápež František v encyklike Laudato siʼ.

Ku koledníkom v Piešťanoch sa pridal aj farár z farnosti sv. Štefana Marián Ondrejka, ktorý spolu s malými kráľmi a muzikantmi navštívil domácnosti svojich farníkov. Otec Ondrejka podporil myšlienku návratu koledovania Dobrej noviny, ktorú organizuje eRko, ako svoju najväčšiu akciu, a tak sa po niekoľkoročnej odmlke vrátilo koledovanie do Piešťan. Piešťanskí koledníci vyzbierali aktuálne 1050 eur.

Reklama

Ak by ste chceli ešte dodatočne podporiť myšlienku a pomôcť tento rok s realizáciou Turkanského vodného projektu v diecéze Lodwar v Keni, vďaka ktorému sa udržiava a opravuje asi 400 studní, môžete tak urobiť finančným príspevkom na číslo účtu 294 045 7894 / 1100, alebo darcovskou SMS v hodnote 2 € v čase do 31. januára 2016 vo všetkých mobilných sieťach s textom DMS DOBRANOVINA na číslo 877 (podiel prevádzaný na účet zbierky z každej DMS je 1,92€).

_MG_3762_w_MG_3753_w_MG_3751_w-th-

Populárne články