Úvod Aktuality Editorial: Týždeň na PNkách (51)

Editorial: Týždeň na PNkách (51)

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Vážení priatelia, už čoskoro budeme sláviť najkrajšie sviatky roka, ale ešte pred tým nás čakajú posledné prípravy a pár pracovných dní. Ak budete mať popri predvianočnom zhone trochu času, možno Vám padne vhod pripomenúť si, čo sa v Piešťanoch udialo počas posledných pár dní…

2015-12-04 064101Plná nie vždy pozitívnych správ bola ako obvykle naša rubrika Aktuality More than 2 gigsed. Venovali sme sa napríklad projektu na výmenu svietidiel: Nové LEDky namontované, niektorým obyvateľom sa zdajú studené. Drogový záťah ako z filmu zažili obyvatelia jedného z piešťanských panelákov, kde Policajti zaistili metamfetamíny, kokaín i marihuanu Camera raw 9.1.1. Situácia na úrade sa tiež vyostruje, hlavný kontrolór znovu našiel nedostatky, písali sme o nich v článku: Správa kontrolóra: Mesto na dohodách prerobilo a analýzy pre úrad zadalo Hynekovmu spoločníkovi. Rok po voľbách sa najväčší poslanecký klub rozhodol bilancovať – Spoločne pre Piešťany: Náš rok v poslaneckých laviciach, aj mimo nich liveleak video.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Informovali sme tiež o otvorenom liste aktivistov: Vyhlásia železničnú trať Piešťany – Vrbové za technickú pamiatku? A priniesli sme aj program posledného zasadnutia mestského parlamentu: Poslanci sa zídu po ročnom pôsobení v zastupiteľstve tento štvrtok microsoft office word 2007. Okrem iného rozhodovali na rokovaní aj o sadzbe poplatku, pretože podľa nového zákona Za uloženie drobného stavebného odpadu sa od januára bude platiť podľa váhy. Poslanci aspoň schválili najnižšiu možnú sadzbu 0,015 eur za kilogram.

Zasadanie však bolo opäť búrlivé a po správe kontrolóra sa zastupitelia rozhodli, že Situáciu na úrade má prešetrovať NKÚ aj ministerstvo 스타트 메뉴 8 다운로드. Hovorilo sa aj o budúcnosti letiska, lebo Štát chce previesť podiel v letisku na mesto a kraj ešte do konca roka. Poslanci sa pýtali primátora aj na aktuálnu situáciu s výrubom starých a suchých drevín, pretože Plošný zákaz výrubu spomaľuje aj obnovu stromového parku 폴라익스프레스 다운로드. V parku nás bude čakať ale i príjemné prekvapenie od holandskej firmy a dočítate sa o ňom v článku: Vďaka dnešnej výsadbe park na jar rozkvitne. Pre všetky dobrodružné povahy odporúčame aj príspevok na pokračovanie od Veroniky Repkovej Fotopríbeh na pokračovanie: Zavolala si nás India (1) Download atmel studio 6.

12363168_1679402618970342_1709598083291400602_oPravidelne sme Vás počas celého roka informovali aj tom, čo prináša piešťanská Kultúra. Obrazom sme v tomto týždni priniesli ohliadnutie za koncoročným vystúpením šikovných žiakov Základnej umeleckej školy, kde Tanečníci zo ZUŠ-ky navodili príjemnú vianočnú atmosféru Download dem from the National Geospatial Intelligence Agency. Novinky a prvé mená ohlasujú už i budúcoročné festivaly: Jubilejný desiaty ročník festivalu Vrbovské Vetry aj s Pražským výběrom a Pohoda pôjde bez Bažanta, potvrdených má prvých desať hviezd. Pozvali sme Vás tiež na doslova explóziu farieb Fontána predstaví výstavu diel z textilu ARTTEX – GENIUS LOCI virtual audio cable 다운로드. Lásku k tancu a pohybu si vychutnali účastníci battlov Na súťaži Jahoda Džem 2015 sa predviedlo až 60 tanečníkov.

Ďalšou obľúbenou rubriku je Koktail. Z uplynulého víkendu ste sa dozvedeli, že kokakolový Kamión meškal, situáciu museli upokojiť škriatkovia 사물의 비밀 다운로드. Zaujímavú prednášku Štefana Škulca o klimatickom fenoméne si môžete v krátkosti zopakovať v článku “El Niňo – Ježiško” prichádza alebo ako ovplyvňujú klímu lokálne javy. Aby ste sa počas sviatkov nevzdávali dobrých zvykov, náš kolega pre Vás pripravil pár tipov: Čo všetko skutočne potrebujeme k prežitiu pokojných sviatkov? Týchto 9 tipov poradí, ako byť počas sviatkov ekologickejší.

03_webPokračovanie zážitkov z ceste po „zelenom ostrove“ obsahuje druhý Blog Branislava Gala: 7 dní v Írsku – časť 2.

V športových správach sme priniesli informáciu, že Roľničkový beh bude už túto nedeľu, aj o úspechu mladých hráčok Vodné pólo: Kadetky zvládli bez prehry aj druhé kolo Národnej ligy a zopakovali sme zoznam ocenených z nášho regiónu, do ktorého pribudli ďalšie mená: Kraj včera ocenil našich športovcov. Dozvedeli ste sa tiež, že hokejistu Marcela Holoviča čaká reprezentačný debut a vrátili sa aj Plavci Kúpeľov s dvanástimi medailami z Majstrovstiev Slovenska.

IMG_3774_resizeMilí naši čitatelia, zostáva už len pár dní a sú tu Vianoce. Za tím redakcie PNky Vám želáme, aby ste ich prežili naozaj sviatočne a v kruhu rodiny.

Adriana Drahovská

foto: archív PNky (autori sú uvedení v článkoch)

REKLAMA