Úvod Aktuality Editorial: Týždeň na PNkách (45)

Editorial: Týždeň na PNkách (45)

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Prinášame vám opäť výber z aktuálnych článkov, ktoré rezonovali Piešťanmi v 45. kalendárnom týždni. Situácia okolo budovy Centroom vedľa Auparku bola opäť silnou témou, najmä na začiatku pracovných dní. Venovali sme sa aj zmenám na radnici, kde nastúpili dvaja noví kľúčoví šéfovia. Hovorili sme tiež o programe Mestskej rady, ktorá sa mala konať tento utorok, ale mesto ju presunulo na ďalší týždeň 8 miles download. Medzi bodmi programu sme vypichli najmä ďalší osud piešťanského letiska a rozhodnutie, ako ďalej s cyklotrasou do Vrbového, ktorým sa venovali podrobnejšie. Inak bol uplynulý týždeň najmä plný podujatí ako EUROTOUR, Brasil Vizual, Deň otvorených dverí knižnice, otváralo sa niekoľko výstav a v kategóriách Kultúra či Koktail na našej stránke, nájdete aj celú kopu pozvánok na ďalšie novembrové dni Windows 7 ServicePack 1.


Mitosinka_Rudolf_-_Yamaha_350_TZNa našom Facebooku vás počas víkendu zaujali najmä fotografie jesenných Piešťan od nášho kolegu Lukáša, preto sme nimi spríjemnili čitateľom aj úvod pracovného týždňa a uviedli sme ho ako Fotoreport: Jeseň v Piešťanoch je nádherne farebná. Priniesli sme aj správu o smrti motocyklovej legendy – Rudolfovi Mitošinkovi: Zomrela legenda Ceny Slovenska a celého motošportu Download the descent icon. Česť jeho pamiatke! Písali sme tiež o vyčíňaní červeného kohúta na Vrbovskej a mladého podpaľača áut, ktorého, našťastie, už chytili policajti: Počas víkendu horela garáž i auto, ktoré bolo zapálené úmyselne a Piešťanec podpálil štyri autá, už ho majú policajti.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Venovali sme sa aj pozvánke na Mestskú radu, ktorá je stále aktuálna, pretože rokovanie nakoniec vedenie mesta preložilo na utorok 11. novembra php 5.3. Mestská rada sa bude zaoberať aj Rezortom, pozemkami v Malej Vrbine, Letiskom či cyklochodníkom… Zaoberali sme sa opäť aj problémami okolo ohrozenej budovy v centre mesta. Po rokovaní mesta a vlastníkov sa začali práce na oplotení okolia. Plot však nevydržal ani do druhého dňa, spadol ešte v noci. Centroom oplocujú, časť plota hneď pod náporom vetra spadla poster print. Projekt sanácie má stáť 36-tisíc…. Ďalej sme Vás informovali, že Radnica prijala dvoch nových šéfov na uvoľnené miesta „kľúčových hráčov“ Mesto má nového prednostu aj šéfa financií. Za súčasnej situácie to rozhodne nebude mať jednoduché najmä Stanislav Mikuš ako ekonóm, ktorý má už doslova len pár týždňov na zostavenie rozpočtu či účtovnej uzávierky Download code 128 fonts.

IMG_7617_resizeAko ďalej po oddlžení letiska? Na túto otázku budú musieť odpovedať poslanci na svojom riadnom rokovaní. Zatiaľ sa jej, rovnako ako toľko diskutovanému chodníku pre cyklistov, budú venovať na Mestskej rade, viac sa dočítate v článku: Na verzii cyklotrasy sa členovia komisií nezhodli 맥 vmware 다운로드.

Zaujali nás i témy od čitateľov, ktorí upozornili na šípky, čo zostali na cestách a chodníkoch po rôznych bežeckých podujatiach Budú sa Piešťany volať Šípkové? A ďalšie fotografie od nášho Lukáša opäť spôsobili inváziu „lajkov“ na našej FB stránke: Jedna labuť medzi ostatnými vyčnieva 미교 좋니 다운로드.

IMG_2150v_resizePriniesli sme aj správy z regiónu: Obrovskú skládku v Hlohovci preveruje polícia aj Greenpeace a varovanie pre seniorov: Pozor na falošných elektrikárov a plynárov.

Ako som už spomínala, informácie o kultúrnych podujatiach a pozvánky nájdete po kliknutí na kategórie: Kultúra alebo Koktail h-able 다운로드. Je ich toľko, že by vystačili na ďalší článok, preto z  kultúrnej sekcie dávame do vašej pozornosti najmä článok o dvoch mladých umelkyniach, ktoré S filmom NINA získali mladé Slovenky prestížnu cenu na festivale v Miláne či úspechoch ďalších domácich filmárov: Ceny z Momentu si odniesli Andrej Macháč a Jozef Šimončič ako aj pripravovaný rozhovor s výnimočným umelcom a človekom Lacom Terenom, ktorý prinesieme dnes večer.

12033140_861151990599211_7017775395639812206_n

Medzi športovými témami sa ocitli aj novinky z menej tradičných športov u nás ako rubgy či florbal a dozvedeli ste sa aj, že: Piešťany majú za sebou prvý turnaj v rugby, Rugbisti majú v novembri naozaj nabitý program a Florbal: Dorastenci s dvomi výhrami inner part. Piešťanské Čajky vycestovali do Turecka a v Istanbule sa im zatiaľ darí – aktuálne články stále nájdete na našej hlavnej stránke.

Rovnako si na PNkách  môžete ešte prečítať informácie z posledných dní, zaradené do viacerých kategórií, ale už zajtra bude, samozrejme, všetko trochu inak, tak zostaňte s nami aj počas víkendu. Zdá sa, že jesenná nedeľa bude krásne slnečná, užite si ju!

Adriana Drahovská

Autorov alebo zdroje použitých fotografií nájdete pod článkami v odkazoch.
 

REKLAMA