Connect with us

Aktuality

Dubová ulica je v jednom smere uzavretá – rekonštruujú plynovod

Published

on

Reklama
Reklama

Dubovú ulici v smere od Detvianskej uzavreli pre rekonštrukciu plynovodu. Úsek môžete obísť cez Vodárenskú, alebo cez Orviský kút a Kláštorskú.

Rekonštrukcia plynovodu má byť realizovaná v celom úseku Dubovej ulice rozkopaním vozovky v celej dĺžke a chodníkov úsekoch prípojok. „Vzhľadom na šírkové parametre komunikácie a potrebný záber vozovky pri rekonštrukcie plynovodu premávka na tejto komunikácii bude počas rekonštrukcie jednosmerná, a to vjazd bude umožnený zo smeru od Žilinskej cesty,“ informovala na rokovaní komisie pre životné prostredie MsZ Beáta Palkechová z MsÚ.

Po rozkopávke bude v danom úseku ulice Dubová spätná úprava povrchu realizovaná odfrézovaním celej šírky vozovky a pokládkou nového asfaltobetónu. Mesto Piešťany bude finančne participovať na povrchovej úprave vozovky zo svojho rozpočtu. Predpokladaný termín realizácie tejto rekonštrukcie je do 30. 6. 2018.

Rekonštrukcia plynovodu na Dubovej je už druhá v poradí, ktorú tento rok spoločnosť SPP realizuje v Piešťanoch. Pred niekoľkými týždňami začala s rekonštrukciou plynovodu na pešej zóne. Tá by mala byť hotová do mája. Realizovaná je vťahovaním potrubia do jestvujúceho potrubia

Reklama

Slovenský plynárenský priemysel chystá tiež v tomto roku rekonštrukciu plynovodu na Nálepkovej ulici od parkoviska Nálepkova po hotel Slovan.Vzhľadom na rozsah (dĺžku) rekonštrukcie plynovodu bude rekonštrukcia realizovaná po jednotlivýche tapách. Rekonštrukcia plynovodu je riešená v časti vťahovaním potrubia do jestvujúceho potrubia a včasti rozkopaním vozovky a chodníkov v miestach prípojok. Počas rekonštrukcie plynovodu bude obmedzená doprava ako aj samotný vjazd na parkovisko Nálepkova. Predpokladaný termín rekonštrukcie plynovodu je august – október 2018.

-th- Zdroj: www.piestany.sk

Populárne články