Connect with us

Aktuality

Z kohútikov v Piešťanoch opakovane tečie „bahno“

Published

on

Reklama
Reklama

Problémy s kvalitou pitnej vody v Piešťanoch, ktorá je od začiatku februára opakovane zakalená sedimentami, ani po viac ako mesiaci Trnavská vodárenská spoločnosť nevyriešila. Aktuálne sa obyvatelia opäť masívnejšie sťažujú na „čiernu“ vodu, avšak podľa informácií, ktoré nám posielajú do redakcie sa kvalita opakovane zhoršuje a zlepšuje od februára.

Na Trnavskú vodárenskú spoločnosť sme sa opakovane obrátili so žiadosťou na zodpovedanie otázok, ktoré trápia Piešťancov. Hlavné bolo dokedy ešte TAVOS predpokladá problémy s kvalitou dodávky vody. Odpovede okrem prvotných reakcií vo februári, sme sa zatiaľ nedočkali. Technicko-prevádzková riaditeľka TAVOS-u Barbora Blahová nám 6. marca odpísala: „Pripravujeme oznam na našu internetovú stránku, kde odpovieme aj na vami kladené otázky.“ Odpovede zatiaľ nie sú zverejnené.

TAVOS sa situáciu zrejme snaží riešiť, ale komunikácia smerom k verejnosti takmer nulová. Obyvatelia videli pracovníkov spoločnosti ako odpúšťajú vodu na začiatku ulice sv. Cyrila a Metoda a odoberajú vzorky. Rovnako bola rozkopaná cesta a vykonaný zásah na potrubí na ulici Pod Párovcami pri križovatke s ulicou Bodona. 

Medzi nahlásenými poruchami na webe TAVOSu bola naposledy zverejnená v Piešťanoch 7. marca havarijná porucha na A. Hlinku 51/67 a okolité domy smerom na materskú školu, pričom mala trvať od 8:30 h do 13:00 h.

Reklama

Problémy so studenou vodou ovplyvňujú aj výrobu teplej. Bytový podnik Piešťany podľa vyjadrenia z 9. marca zaznamenával v ojedinelých prípadoch sedimenty nachádzajúce sa v studenej vode dodávanej spoločnosťou TAVOS Piešťany. To spôsobuje firme zvýšené náklady na zabezpečenie dodávok teplej vody v požadovanej kvalite spočívajúce v odstávke strojnotechnologických zariadení zdrojov tepla, čistení filtrov, zásobníkov zmäkčovača vody s náplňami SILIPHOS, doskových výmenníkov tepla, samotných rozvodov kotolní, rozobratí zariadení, čistení a následnej montáže. Bytový podnik ich zatiaľ nemá presne vyčíslené.

Slabý tlak teplej vody v bytových domoch A. Hlinku a Teplická, ktorý bol realitou začiatkom marca,  súvisel podľa stanoviska spoločnosti so sedimentami vo vode. Bytový podnik Piešťany, s.r.o. situáciu riešil kompletným  prečistením rozvodov TÚV OST3 na Teplickej ulici 28.

-th- Foto: -cit-

Populárne články