Úvod Aktuality Do upratovania sa zapojili aj turisti – návštevníci Piešťan

Do upratovania sa zapojili aj turisti – návštevníci Piešťan

REKLAMA
Mlyny

V utorok 22. marca, keď si pripomíname svetový deň vody, sa do veľkého piešťanského upratovania s názvom Gesto pre čisté mesto zapojili žiaci základnej školy na Mojmírovej ulici a popoludní aj zamestnanci piešťanskej radnice. Deti dopoludnia nazbierali na ratnovskej strane Sĺňavy 300 vriec odpadu.

Doteraz sa do upratovania Piešťan zapojilo skoro 1300 ľudí. Do soboty 26. marca, keď dni dobrovoľníctva končia, by mali pribudnúť ešte ďalšie stovky rúk, ktoré pomôžu s čistením okolia Váhu, Sĺňavy, ale aj lokalít v meste či v okolí potoka Dubová. Do akcie sa do konca týždňa zapoja ešte žiaci z Banky, Ratnoviec, základných škôl na Brezovej ulici, na Vajanského ulici, cirkevnej základnej školy, deti z Hornej Stredy, pracovníci bytového podniku aj knižnice. Zaujímavé je, že upratovať pomáhali aj turisti, ubytovaní v hoteloch pri Sĺňave. Keď videli aktivitu domácich, rozhodli sa pripojiť. Tak nejak by mala vyzerať pozitívna motivácia.

V sobotu 26. marca sa uskutoční na Dine otvorenie sezóny a poďakovanie všetkým, ktorí sa zúčastnili veľkého upratovania. Na obed bude guláš a lokše. Večer je na pláne opekačka. Aj keď by organizátori akcie Gesto pre čisté mesto boli najradšej, ak by odpadky v prírode vôbec neboli a nemuselo by sa upratovať, kým sa tento sen stane skutočnosťou, ďakujú všetkým zúčastneným a vyjadrujú radosť z toho, že spoločne urobili niečo pre prírodu.

Autor: db Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto

REKLAMA