Úvod Aktuality Deň fascinácie rastlinami prilákal množstvo ľudí

Deň fascinácie rastlinami prilákal množstvo ľudí

REKLAMA

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum – Výskumný ústav rastlinnej výroby v Piešťanoch sprístupnilo vo štvrtok 23. mája svoje priestory širokej verejnosti v rámci podujatia „Deň fascinácie rastlinami 2019“ Korean invoice form. Ide o medzinárodný projekt, ktorý zastrešuje európska organizácia EPSO a národným koordinátorom pre Slovenskú republiku je Výskumný ústav rastlinnej výroby v Piešťanoch China Clas download. Cieľom bolo priblížiť širokej verejnosti fascinujúci svet rastlín, ich význam, možnosti a taktiež dôležitosť výskumu a objavovania ešte nepoznaného v rastlinnej ríši Samurai Showdown 4.


Počas podujatia boli pre návštevníkov pripravené rôzne formy ukážok tradičných aj netradičných poľnohospodárskych rastlín 영어 오디오북 다운로드. Deti i dospelý si mohli pozrieť  výsledky náročných a zložitých pokusov, ako sú napríklad analýzy DNA rastlín, hodnotenie rezistencie rastlín voči chorobám, kvalitatívne analýzy semien rastlín Snowbros. Jednoduché pokusy si mohli účastníci podujatia sami vyskúšať. Zaujímavé boli informácie ako pestovať rastliny v skúmavkách, či ako sa dá vyizolovať molekula DNA a prečo hrdza nikdy nespí 천지인 자판 다운로드. V expozícii venovanej chorobám rastlín boli spolu s ukážkami chorých rastlín pripravené aj vzorky pôvodcov týchto chorôb, ktorých bolo možné pozorovať pod mikroskopom Download the day-to-day.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Návštevníci si prezreli aj génovú banku

V rámci prehliadky Génovej banky Slovenskej republiky, ktorá je pokladnicou predkov, boli vystavené rozsiahle kolekcie vzoriek semien rastlín nateon 4 0 다운로드. Súčasťou expozície bola aj prezentácia kolekcie liečivých rastlín, prevažne slovenských druhov. Samostatné expozície prezentovali významné poľnohospodárske plodiny, ako sú mak, pšenica špaldová a rôzne iné slovenské odrody s pridanou hodnotou Sony Vegas 12.

Ako to počas Dňa fascinácie rastlinami vyzeralo, sa môžete pozrieť v našej fotogalérii:

-red- Foto: -th-

REKLAMA