Úvod Aktuality Eurovoľby v Piešťanoch: Dominovala koalícia PS a Spolu. Smer stratil, Kotleba získal

Eurovoľby v Piešťanoch: Dominovala koalícia PS a Spolu. Smer stratil, Kotleba získal

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu v Piešťanoch kopírujú celoslovenské poradie. V meste Piešťany voliči preferovali najviac koalíciu Progresívne Slovensko a Spolu Kakao Mobile. Druhý skončil Smer-DS a tretia Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Tento rok prišlo voliť 28,72 percenta obyvateľov Piešťan Download the 2019 calendar. Oproti roku 2014, keď bola účasť len 15,55 percenta je to zaujímavý nárast. 

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba

Koalíciu Progresívne Slovensko – Spolu podporilo v kúpeľnom meste 1727 voličov, čo znamenalo volebný zisk 25,55 percenta a teda vyššie percento ako je celonárodný priemer Tekken Tag Tournament 1 Download. Na druhom mieste sa umiestnila strana Smer – sociálna demokracia so ziskom 919 hlasov – 13,59 percenta. Tretia bola v meste Piešťany Kotleba  – Ľudová strana Naše Slovensko 미인심계 다운로드. Voliči jej odovzdali 834 hlasov, čím získala 12,33 %.

Len o kúsok menej hlasov získali strany SAS a KDH. Volebný zisk SaS v Piešťanoch bol 12,07 percenta a KDH 11,95 percenta. 

Výsledky volieb do európskeho parlamentu 2019 v Piešťanoch

 

Ako to bolo pred piatimi rokmi osmc 다운로드?

Pred piatimi rokmi pri menšej účasti bola víťazom eurovolieb v Piešťanoch strana Smer. Vtedy získala 23,89 percenta hlasov obyvateľov.  Aktuálne teda zaznamenala pokles o viac ako 10 percent 토 도우 다운로드. Naopak Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko zaznamenala takmer desaťpercentný rast. V roku 2014 dostala totiž len 3,80 percenta oproti súčasným 12,33 percentnám 인스타 다운로드.

Stratu zaznamenalo KDH. Pred piatimi rokmi bolo s 18,94 percentami na druhom mieste. Tretie bolo SDKÚ-DS, ktoré v aktuálnych voľbách nekandidovalo hp unix 다운로드.

Pre porovnanie výsledky volieb v meste Piešťany v roku 2014.

-th- Zdroj: volbysr.sk

REKLAMA