Connect with us

Aktuality

Prví dovolenkári odleteli z Piešťan do Antalye

Published

on

Reklama

Piešťanské letisko začalo písať novú edíciu v  rámci svojej existencie. Na konci roka 2016 mu hrozila likvidácia, teraz z úveru investovalo 200-tisíc eur do rekonštrukcie príletovej haly a odbavilo prvé dve stovky dovolenkárov, ktorí si už užívajú pobyt v Turecku. V nedeľu 26. mája boli aj oni svedkami slávnostných ceremónií.

Pred prvý charterovým letom muselo Letisko Piešťany rozšíriť kapacitu príletového aj odletového terminálu. „Príletový terminál bol rovnako v tomto hangári, ale jeho kapacita bola medzi 50 až 70 ľuďmi. Tým, že sme sa dohodli na odletoch väčších lietadiel museli sme veľmi rýchlo začať pracovať na rekonštrukciách. V odletovej časti bola rozšírená kapacita pasovej kontroly a bezpečnostnej kontroly. Rovnako sme tu vybudovali detský kútik, ktorý si myslím, že máme nadštandardne veľký.  Zároveň sme pre cestujúcich po bezpečnostnej kontrole vybudovali pred odletovou halou letnú terasu. Čo sa týka príletovej haly použili sme starý skelet haly. Architekti nám nový priestor naprojektovali v industriálnom štýle. Zvonku bola spravená malá rekonštrukcia v podobe oplechovania brán. Vo vnútri bola vybudovaná komplet príletová hala. Kapacitne je priestor dimenzovaný na 216 cestujúcich,“ približuje vykonané práce Bohumil Klečák, člen predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany. Podľa jeho slov bolo preinvestovaných celkovo 244-tisíc eur.

Reklama

Okrem charterov by mali pribudnúť aj pravidelné linky

„Tento historicky prvý let je výsledkom dlhodobejšieho úsilia. Na Letisku Piešťany bolo zaznamenaných viacero investícií, peniaze používané z verejných zdroj sa neprejedajú. To čo sme si stanovili, že z hľadiska rozvoja rozvoja turizmu pôjdeme charterovými letmi a budeme sa snažiť v čo najkratšom možnom čase priviesť aj pravidelnú linku, sa nateraz tá prvá fáza napĺňa. Nové destinácie ako aj pravidelné linky sú pred nami,“ povedal po slávnostnom otvorení zrekonštruovanej príletovej haly župan Jozef Viskupič.

Reklama

Počas letnej sezóny bude smerovať do Turecka 19 letov. „Začíname dnes budeme lietať do konca septembra. Egypt začíname budúci piatok a lietať sa bude do polovice októbra,“ hovorí šéf spoločnosti Happy Travel, Roman Berkeš.  Na margo predaja reagoval: „Vždy to môže byť aj lepšie, ale sme radi, že prvé lety sú predané. Dnes odlieta do Antalye 209 cestujúcich. Dúfame, že záujem bude narastať.“

Text a foto: -th-

Populárne články