Connect with us

Aktuality

Cenu Plaveckého centra upresní projektová dokumentácia

Published

on

Reklama

Plavecké centrum na okraji mestského parku sa začiatkom budúceho roka dočká projektovej dokumentácie (PD). Komisia zložená z poslancov a zamestnancov mestského úradu vybrala dodávateľa, ktorý ju vypracuje.

[singlepic id=16702 w=320 h=240 float=left]Podľa prednostky MsÚ Denisy Bartošovej záujem vypracovať PD prvej etapy (vonkajšie bazény a zázemie) Plaveckého centra prejavilo pôvodne dvadsať architektonických kancelárií. Napokon však prišlo iba sedem ponúk. Z nich komisia vybrala žilinskú spoločnosť Proma s. r. o., ktorá dala najlepšiu ponuku v hodnote 58 680 eur vrátane DPH.

Reklama

Podľa webu firmy sa projektová kancelária Proma podieľala už na výstavbe aquacentra v Bobrovníku, športovo-relaxačného centra v Santovke, ale aj športových komplexov v Groznom (Čečensko) a Baku (Azerbajdžan). Za cenu 58 680 eur má spracovať projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie a realizačnú projektovú dokumentáciu do januára 2012. V cene je aj 300 hodín stavebného dozoru.

Po spracovaní PD budú známe aj celkové náklady na výstavbu vonkajšej časti Plaveckého centra. V súčasnosti ich odhadujú na 5,58 milióna eur. [singlepic id=16703 w=320 h=240 float=right]Hoci mal mestský úrad pripravené alternatívy financovania celej stavby, tento materiál sa nedostal na rokovanie zastupiteľstva. „Materiál o možnostiach financovania bol pripravený v marci 2011 a predložený na rokovanie pracovnej skupiny zloženej z predsedov poslaneckých klubov. Na rokovaní u primátora sa prítomní dohodli, že MsÚ bude pokračovať v príprave projektovej dokumentácie a až po jej spracovaní budú poslanci riešiť postup finančného zabezpečenia realizácie stavby,“ píše prednostka MsÚ Denisa Bartošová v odpovedi na interpeláciu poslanca Jozefa Malíka.

Reklama

Zmluvu so spoločnosťou Proma podpísal primátor Remo Cicutto 14. júla, vzápätí sa uskutočnilo prvé stretnutie so zhotoviteľmi projektovej dokumentácie. „Na stretnutí sa riešilo, aké podklady poskytne mestský úrad projektantom. Ďalej si boli spracovatelia PD pozrieť miesto budúcej stavby. Neriešili sa žiadne konštrukčné alebo dispozičné problémy,“ povedal vedúci referátu majetku mesta Igor Kováč. Podľa jeho slov má byť projektová dokumentácia pripravená tak, aby sa v budúcnosti mohli vonkajšie bazény zastrešiť ľahkou konštrukciou.

Autor: db Ilustračné foto: www.kupaliska.sk

Populárne články