REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Ak ste si Čachtické podzemie nestihli pozrieť doteraz, už si ho zrejme v dohľadnej dobe nepozriete. Od stredy 7. augusta pivnice, ktoré slúžili na uskladnenie vína i ako úkryt pri tureckých vpádoch a boli spojené s legendami o grófke Alžbete Báthory, napokon natrvalo uzavreli Hancom trial. Dnešný dátum je pritom zaujímavo symbolický. Alžbeta Báthory sa totiž narodila presne v tento deň pred 459 rokmi 7.8.1560. Podľa informácií z mimoriadneho obecného zastupiteľstva, ktoré sa venovalo petícii obyvateľov obce Čachtice za zrušenie prevádzky Čachtické podzemie, dôvodom uzatvorenia okrem iného je, že prevádzka nemala žiadne povolenia 영화 해로 다운로드.

Obyvatelia žijúci v tesnej blízkosti Čachtického podzemia podali petíciu adresovanú starostke Erike Ondrejkovej a obecnému zastupiteľstvu v júni tohto roka tutu. Podpísali ju štyri desiatky ľudí. Dôvodom boli roky sa hromadiace konflikty a problémy. Iniciátori tvrdia, že už nemohli využívať svoje nehnuteľnosti bez toho, aby neboli obmedzovaní na svojich právach Korean Typeface. Prekáža im hluk, problémy s hygienou i autá návštevníkov, ktorí nerešpektujú informačné tabule s oznamom, že majú vozidlá zaparkovať v centre obce 코어고딕 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Obec zvolala začiatkom júla štátny stavebný dohľad, ktorý mal získať potrebné informácie pre ďalšie rozhodovanie a riešenie situácie 당나귀 p2p 다운로드. Naň priniesli iniciátori petície dovtedy neznáme dokumenty, podľa ktorých vlastníkom pivníc Čachtického podzemia nie je Poľnohospodárske družstvo Čachtice Only download. To kúpilo záhradu, kde je súčasný vchod do podzemia v domnienke, že súčasne kupuje aj podzemnú stavbu. Na základe doložených relevantných podkladov, dovtedy nikým nepredložených, podzemie je vo vlastníctve dvoch súkromných osôb, ktoré majú vlastnícky vzťah k stavbe 어도비 애프터 이펙트 다운로드.

Podľa informácií zo zastupiteľstva, prevádzka Čachtického podzemia nemala žiadne povolenia

Preukázaní vlastníci požiadali PD Čachtice, aby obmedzilo návštevné hodiny počas leta iba na tri dni v týždni Paint. Samotné družstvo Čachtické podzemie neprevádzkuje, ale malo uzatvorené zmluvy postupne s viacerými občianskymi združeniami. Výsledkom bola dohoda o obmedzení návštevných hodín, i keď prevádzkovatelia upozorňovali, že tie nebudú stačiť pokryť záujem chrome 구버전 다운로드. Situáciu však rešpektovali. Obec po štátnom stavebnom dohľade vyzvala PD Čachtice, aby si do tridsiatich dní doplnilo všetky potrebné povolenia na prevádzkovanie Čachtického podzemia.

Podľa informácií, ktoré odzneli na rokovaní Obecného zastupiteľstva obce Čachtice, družstvo tak neurobilo a ani tak nemieni v dohľadnej dobe urobiť. Poslanci dostali taktiež informáciu o tom, že na obecnom úrade nie sú pri schválení prevádzkovej doby, žiadne dokumenty a povolenia. Predošlý starosta Michal Balala ju schváli na základe VZN obce, avšak bez akýchkoľvek ďalších dokumentov. Prečo sa tak udialo sa poslanci nedozvedeli, keďže bývalý starosta, ktorý je teraz ich kolegom v zastupiteľstve, sa rokovania nezúčastnil.

 

Občianske združenie chce v časti aktivít pokračovať

K situácii sa prostredníctvom sociálnej siete vyjadrilo tiež občianske združenie Čachtické podzemie.  To píše, že dnes ráno (7.8.2019) o 8:45 hod. dostalo oznam z Obecného úradu Čachtice v nasledovnom znení: „Oznamujeme Vám, že na základe uznesenia č.99/2019, prijatého na mimoriadnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva obce Čachtice dňa 6.8.2019, je od 7.8.2019 Čachtické podzemie trvalo uzatvorené.“

Združenie reagovalo nasledovným stanoviskom: „Dnes ráno sme sa dozvedeli správu o okamžitom uzatvorení Čachtického podzemia. V dobrej viere, že vydrží dohoda o skrátenej otváracej dobe, ktorú sme mali odsúhlasenú do konca augusta, musíme konštatovať smutnú správu, že po 11 rokoch 3 mesiacoch a siedmych dňoch sa novodobá história Čachtického podzemia skončila. Mrzí nás, že nemôžeme dokončiť naše dielo na tomto atraktívnom historickom mieste. V podmienkach, akými sme obklopení to už nie je možné. V nádeji, že naše ostatné aktivity v obci Čachtice nebudú ohrozené oznamujeme, že akcia „Cesta odvahy“ sa ukutoční 9.-10.8.2019 v piatok a sobotu na lúke pod Čachtickým hradom a predstavenie zo série „Krvavé slzy4″ 24.8.2019 v Draškovičovom kaštieli v Čachticiach. Atraktívne historické prednášky a projekty OZ Čachtické podzemie sa však nekončia. Už od septembra začne veľká cesta po Slovensku (a Českej republike), na ktorej prinesieme príbehy Podzemia priamo k Vám. Ďakujeme za Vašu priazeň a úžasné momenty, ktoré sme s Vami prežívali počas uplynulých rokov na prehliadkach v tajomnom Čachtickom podzemí.“

 

-th-

REKLAMA