Úvod Aktuality Ako vnímate situáciu ohľadom budovy Centroomu? – spýtali sme sa v ankete

Ako vnímate situáciu ohľadom budovy Centroomu? – spýtali sme sa v ankete

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Záver minulého týždňa patril udalostiam týkajúcim sa polyfunkčnej budovy Centroom, nachádzajúcej sa vedľa Auparku. Kvôli posudku statika, ktorý obsahoval varovanie, že stavbe hrozí reťazové zrútenie, bolo obyvateľom nariadené vypratanie a počas víkendu už v bytoch nikto neprespával 스플래터 스쿨 다운로드. V anonymnej ankete sme sa zaujímali o to, ako vnímajú celú situáciu obyvatelia mesta a ich odpovede sú v článku nižšie.

centroom (8)

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Ako vnímate situáciu ohľadom budovy CENTROOMu, ktorá bola dostavaná v roku 2010 a momentálne jej kvôli zlému statickému stavu reálne hrozí zrútenie 캐시 동영상 다운로드?

„Mám zmiešané pocity…niekto sa na tom pekne nabalil. Byty sa predávajú za nehorázne prachy. Čudujem sa tým, čo tam byt kúpili, že boli ochotní toľko zaplatiť, ale tak asi išlo o prestíž, že bývajú v centre 초고화질 컴퓨터 배경화면 다운로드. Na druhu stranu mi ich je ľúto, keďže sa musia vysťahovať do doby, kým závadu neodstránia. A to bude boh vie kedy. Keďže si myslím, že sa bude chcieť zase niekto nabaliť,“ Júlia ios 13 음악 다운로드.

„No, niet sa čomu čudovať. Lacné materiály, pekná pračka, a treba stavať tak, aby sa búralo a aby sa opäť mohlo stavať. A teraz otázka: Vrátia všetkým obyvateľom peniaze včas?,“ Michaela lg g2 driver.

„Je to nehoráznosť. V princípe mám pocit, že u nás sa tak robí všetko, aj cesty a podobne. Všetko, čo sa týka štátu je myslím viac „v pohode“, len na padajúcej budove, ktorú postavila súkromná firma sa to ukáže rýchlejšie 원서 pdf 다운로드. A firma to nie je malá, takže vyzerá, že to hodia na statika, ako slabší článok. Statik evidentne len dával pečiatky za prachy a na nič sa nepýtal, lebo ak by urobil potrebné prepočty nemohol by to schváliť,“ Ladislav Hancom trial.

„Keďže o vadnej statike sa hovorilo už od dokončenia stavby, tak bolo pre mňa prekvapivé, že sa to posunulo ďalej až po 4 rokoch. Neviem ako je možné, že sa tam tie byty naďalej predávali,“ Michal 영화 해로 다운로드.

„V prvom rade spravili chybu kompetentní, ktorí zle naprojektovanú stavbu schválili. Nie je predsa možné, aby parametre prekračovali normy dvoj- či dokonca viacnásobne tutu. Praskliny, aké na stenách vznikli, sa isto tvorili dlhší čas. Prečo nik zodpovedný nereagoval na tento problém? Opäť vidím pochybenie. Teraz stoja obyvatelia a užívatelia komplexu pred obrovským akútnym problémom Korean Typeface. Akékoľvek zásahy do stavby mi teraz prídu ako plátanie chýb, ktorých sa dopustili rôzni kompetentní, s otáznym výsledkom,“ Viktor.

„Je to hrozná situácia, neviem si predstaviť, že dám niekoľko desať tisíc € za byt, kde je ohrozený môj život a život mojich najbližších. Nikdy by som nechcela zažiť podobnú situáciu. Viem, že už keď sa stavala budova išli ruchy ohľadne statiky a kvality stavby, no nemyslela som si, že to bude pravda,“ Petra.

„Otázka je, či jej naozaj hrozí zrútenie, to musel ten inžinier naozaj pokaziť. A na tomto je krásne vidieť, kam sa posledné roky uberá stavebníctvo, tentoraz to bol statik, inokedy je to fasáda či iné, len sa o tom nehovorí toľko. Úrady nemajú kapacity, nikto nepreratúva výpočty statika, to vie len iný statik. Všetci vychádzajú z toho, čo on vyráta. Neviem či je to “len“ zlyhanie systému. Ak napríklad ako zmrzlinár spravíš zlú zmrzlinu a pokazíš ju zámerne kvôli tlaku zákazníkov na cenu alebo kvôli vlastnému zisku, je to nielen chyba systému, ale aj osobné morálne zlyhanie,“ Tomáš.

-lt-

REKLAMA