Úvod Aktuality Kto najazdil viac kilometrov do práce na bicykli? Piešťanci či Bratislavčania?

Kto najazdil viac kilometrov do práce na bicykli? Piešťanci či Bratislavčania?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas septembra sa uskutočnil ďalší ročník kampane a súťaže „Do práce na bicykli“. Zúčastnilo sa ho viac ako 2500 tímov s 8392 členmi Windows 10 Explorer 11. Hoci cieľom je predovšetkým urobiť niečo pre svoje zdravie a pre planétu, na ktorej žijeme, počas kampane sa odohrali aj súboje o množstvo najazdených kilometrov Real Music. Zaujímavé sú najmä zápolenia tímov, ktoré patria pod jedného zamestnávateľa, ale fungujú v rôznych mestách. Takéto meranie síl prebehlo napríklad medzi piešťanským centrom zákazníckych služieb a bratislavským vývojovým centrom spoločnosti ON Semiconductor 포켓몬스터 오메가루비 다운로드.

Ilustr node.js 이미지 다운로드. foto

Piešťany ako mesto mali v kampani prihlásených 39 tímov so 123 účastníkmi. Tí najazdili spolu 12 579,03 km a ušetrili 3340 kg CO2 ShowAppStore. Najviac, 1461 kilometrov, v kúpeľnom meste prešli členovia tímu Madžgači. V hlavnom meste sa do súťaže zapojilo 647 tímov s 2 174 členmi. Spolu odkrútili cez 250-tisíc kilometrov a ušetrili takmer 95 000 kg CO2. Samozrejme pri väčšom počte účastníkov najazdili viac km. Cyklisti v Bratislave boli úspešnejší aj pri prepočte kilometrov na jedného účastníka, keď jeden človek v priemere prešiel 115 km za mesiac. V Piešťanoch to bolo 102.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Opačné výsledky však boli v rámci firemného súboja ON Semiconductor. Do toho sa zapojilo tento rok 10 tímov s 38 členmi. Z Piešťan bolo 7 tímov, z Bratislavy 3. Piešťanci spolu našliapali 2792 km. Členovia z tímov bratislavského vývojového centra počas septembra spravili 2321 km.

Víťazom v súboji jednotlivcov v rámci ON Semiconductor sa naopak stal člen bratislavského tímu. Bol ním Michal Višňovec (D&L), ktorý spravil 31 jázd a našliapal 576,6 km. Silnú konkurenciu mal v Martinovi Čulákovi, členovi piešťanského ON Countdown Rangers tímu, ktorý skončil v internom súboji druhý. Ten počas tridsiatich jázd prešiel 533,55 kilometra.

„Ja som to nebral nejak súťažne,“ hovorí Martin Čulák (ON Countdown Rangers), „skôr ako rehabilitáciu na komplikovanú zlomeninu oboch lýtkových kostí. Na budúci rok, keď mi vytiahnu železo z nôh, to dám aj cez víkendy. Teším sa na to.“

Michal Višňovec z D&L sledoval piešťanskú „konkurenciu“ priebežne. „Ja som jazdil každý deň bikom podľa predsavzatia, počasie nepočasie, jedine povinné voľno som si musel vyčerpať. Inak by som išiel stále. Auto som v septembri nechal doma oddychovať,“ priblížil M. Višňovec, ktorý sa postavil ku kampani súťaživejšie.

Firma, ktorá je významným zamestnávateľom v piešťanskom regióne, takéto aktivity svojich pracovníkov podporuje a motivuje ich k nim. To, že sú jej zamestnanci spokojní potvrdzuje i nominácia na ocenenie Naj zamestnávateľ roka 2020.

-red-

REKLAMA