Connect with us

Aktuality

Železniční policajti vrátili majiteľovi ukradnuté kolesá z bicykla

Trnavskí železniční policajti expresne rýchlo objasnili krádež kolies spred Železničnej stanice Trnava. Policajná hliadka si počas nedeľnej služby, pri bočnom vchode na stanicu, všimla uzamknutý bicykel bez kolies. Ihneď sa preto pustili do preverovania kamerových záznamov, z ktorých zistili, že funkčný bicykel si jeho majiteľ na miesto odložil už v piatok popoludní. V nedeľu, krátko po polnoci, si mal bicykel vyhliadnuť neznámy muž, ktorý pomocou rýchloupínania odmontoval obidve kolesá a odišiel preč.

Published

on

Reklama

 

„Policajnej hliadke sa osobu, vďaka miestnej a osobnej znalosti, podarilo rýchlo stotožniť a ešte v ten deň ju obmedzili na osobnej slobode. 22 ročný muž sa ku krádeži priznal a ukradnuté kolesá policajtom vydal. Policajti mladíka, vzhľadom k tomu, že už bol za posledných 12 mesiacov za krádež riešený, obvinili z prečinu krádeže. V zmysle zákona mu môže hroziť väzenie až na 2 roky. Zaistené kolesá polícia, po vykonaní potrebných úkonov, vrátila pôvodnému majiteľovi,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Reklama

Do správy prišlo poďakovanie

Šťastný cyklista sa policajtom, prostredníctvom  messengeru, poďakoval: „Chcel by som poďakovať za hliadku a službu Trnavskej železničnej polície. Cez víkend som si pred stanicou pripútal bicykel k držiaku pod kamerou, predsa sa podarilo páchateľovi odcudziť obidve kolesá z neho. Keď som sa k bicyklu vrátil, do 2 minút sa predo mnou objavil ochotný pán policajt, ktorý si krádež zobral na starosť bez nahlásenia z mojej strany. Čakal ma so správou, že kolesá majú a páchateľ je známy. Do večera som mal späť celý bicykel, dávam 5 hviezdičiek za ochotu a pomoc, zmenil sa mi názor na celý zbor policajtov. Ešte raz, veľká vďaka patrí Vám za prístup a riešenie, na takýchto policajtov môžeme byť všetci hrdí.“

Reklama

Na spôsobe zamknutia bicykla záleží

Ak zamykáte bicykel, je vhodné ho uzamknúť cez kostru i kolesá. Optimálne je pripevniť ho takto k stojanu, či inému pevnému bodu. Ak máte na kolesách rýchloupínanie je ešte dôležitejšie zámkom prichytiť aj kolesá bicykla.

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články