Connect with us

Aktuality

Adoptuj si aj ty svoj strom alebo 101 ihličnanov pre Piešťany

Published

on

Reklama

Piešťany majú dostatok zelene vďaka úsiliu našich predkov. Je potrebné v tom pokračovať. Zapojiť sa môže každý bez ohľadu na vek, mladí, starí, deti. Zasaďte si svoj stromček aj vy a pomôžte deťom takýmto spôsobom budovať vzťah k zeleni a prírode.

[singlepic id=19045 w=400 h=400 float=left]“Máme k dispozícii cez sto ihličnanov rozličných veľkostí, ktoré sme dostali darom od sponzora. Pripravili sme projekt adopcie týchto stromov, keďže ešte nie sú natoľko veľké, aby prežili samé. Pointou je tiež naučiť deti, že o prírodu sa treba starať a zveľaďovať ju. Keď budú mať svoj strom a budú vnímať, čo všetko je potrebné na to, aby sa z maličkého stromčeka stal obor, ktorého videli v parku alebo v lese, veríme, že si vybudujú k prírode vzťah, ktorý im už zostane,“ hovorí poslanec MsZ Jozef Malík, ktorý projekt vymyslel. „Na zapojenie sa je potrebné, aby si každý, kto má záujem participovať, vytipoval lokalitu, najlepšie blízko svojho obydlia, kam by si chcel svoj stromček zasadiť. K dispozícii máme smreky a jedličky, ktoré dorastajú do výšky niekoľkých desiatok metrov a do úctyhodných rozmerov, preto vytipované miesta posúdia pracovníci referátu životného prostredia a miesto buď odporučia, alebo sa budú snažiť v blízkosti vybrať iné, vhodnejšie. Aby išlo o skutočnú adopciu, pri každom stromčeku bude upevnená drevená tabuľka s menom jeho majiteľa,“ vysvetľuje J. Malík.

Reklama

Povinnosťou „adoptívnych rodičov“ by mala byť následná potrebná starostlivosť, momentálne hlavne zalievanie. „Ak sa vo vašom okolí nenachádza žiadne vhodné miesto na verejných priestranstvách, môžte si svoj strom zasadiť pokojne aj u seba v záhradke. Akcia je dobrovoľná a nestojí nič okrem dobrého pocitu, ktorý budete mať pri pohľade na váš rastúci košatý strom. Stromov a lásky k nim nikdy nie je dosť, preto ma, prosím, v prípade záujmu kontaktujte do 12. septembra na jozef.malik.piestany@gmail.com aj s popisom, prípadne fotografiou miesta, kde si myslíte, že by výsadba bola vhodná. Následne po posúdení vytipovaných lokalít odborníkom z referátu životného prostredia spoločne vysadíme stromy pre naše zelené mesto,“ dodáva iniciátor projektu.

Autor: db

Reklama

Populárne články