Connect with us

Aktuality

Au-parkovanie zatiaľ nespoplatnia

Published

on

Reklama
Reklama

„Najčastejšie parkujeme v Auparku,“ hovoria respondenti ankety, ktorú sme zverejnili minulý týždeň. Ale aj toto au-parkovanie je obmedzené počtom miest. Podľa hovorkyne spoločnosti je ich v súčasnosti asi 300.

[singlepic id=18602 w=320 h=240 float=left]Ostatné miesta má prenajaté developer susediaceho objektu Centroom. „Celkovo je to štyridsať miest. Na prenájom neponúkame žiadne ďalšie,“ povedala Mária Juritková, hovorkyňa Auparku.

Nedisciplinovaní vodiči často zaparkujú tak, že zaberú dve miesta. „Môžeme ich na dodržiavanie pravidiel  upozorniť a v prípade potreby privolať políciu, s ktorou komunikujeme a spolupracujeme v rôznych smeroch,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že v prípade prenajatých miest sa tak už niekoľkokrát stalo napriek tomu, že zodpovednosť za tieto miesta preberá samotný nájomca.

[singlepic id=18601 w=320 h=240 float=right]Ďalej uviedla, že aj keď je už pri vstupe vybudovaná rampa, nebude v blízkej dobe parkovanie v tomto nákupnom centre spoplatnené. „V súčasnosti neuvažujeme o spoplatnení parkovania v Auparku.“ Na otázku, či o tom existuje s radnicou nejaká zmluva, odpovedala: „Dohodu v tomto smere s Mestom nemáme.“

Reklama

Čo sa týka prevádzkových nákladov, konštatovala Mária Juritková, že spoločnosti v súvislosti s prevádzkou parkoviska vznikajú iba prirodzené náklady, to znamená čistenie, udržiavanie, dopravné značenia a podobne.

(mp)

Populárne články