Connect with us

Aktuality

Petícia vyhnala psov z ihriska. Rodičia ďakujú

Published

on

Reklama

So psími výkalmi na detskom ihrisku sa rozhodli bojovať rodičia zo sídliska Adam Trajan. Spísali petíciu za oplotenie ihriska a obrátili sa s ňou na vedenie mesta. Pár týždňov po tom stojí na ulici Mateja Bela vynovené  ihrisko s meter vysokým plotom.

[singlepic id=18578 w=320 h=240 float=left]„Každý deň sme sa stretávali s rovnakým a stále neriešiteľným problémom,“ povedala obyvateľa sídliska Katarína Galová a pokračovala: „Neubehli viac ako dva týždne a už sme z okien mohli sledovať, ako sa postupne ihrisko mení na nepoznanie.“ Petíciu podpísalo viac než štyridsať rodičov. Najprv žiadali iba oplotenie, ale vďaka občianskemu združeniu Les Petites Femmes a finančnému príspevku z Nadácie SPP dostali aj nové pružinové hojdačky.

Reklama

„Realizácia prebehla rýchlo a v celkovej miere a rozsahu nad naše očakávania. Výsledok môžu už všetci vidieť na vlastné oči a za všetko vraví veľký počet detí,“ dodáva Katarína Galová. Prvou formou vďačnosti bol list s pozvánkou na spoločné stretnutie a oficiálne otvorenie a krst ihriska,“ vysvetľuje zástupkyňa rodičov. Účasť  31. augusta o 10.00 h prisľúbili primátor aj sponzori. „Z vďaky sme minulý piatok zorganizovali malé umelecké dielničky, kde naše deti vyrobili pár darčekov, ktoré s radosťou podarujú všetkým tvorcom ihriska,“ uzatvára K. Galová.

[nggallery id=1026]

Reklama

(mp)

 

Populárne články