Hádzaná: Piešťany doma opäť víťazne, Martin porazili 35:27

Hádzanári MHK Piešťany privítali v nedeľu 24. apríla na domácej palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina tím MHáK Martin. Barážový zápas o extraligu sa hral opäť pred fantastickým publikom, ktoré hnalo domácich k víťazstvu. Naši dôležitý duel nakoniec zvládli a po polčasovom výsledku 19:14 porazili Martin v pomere 35:27. Vynikajúci výkon piešťanských hádzanárov posunul na čelo tabuľky a v baráži ich nadchádzajúcu sobotu 30. apríla o 14:00 čaká posledný domáci duel proti Levoči. Určite ich príďte povzbudiť a pomôcť im tak v naplnení sna o extralige.

V prvých minútach zápasu bol stav nerozhodný a skóre bolo po piatej minúte hry 2:2. Sériou štyroch gólov odskočili Piešťany v 7. minúte už na 6:2. Hostia potrestali chyby v domácej rozohrávke a v 12. minúte znížili na 8:7. V ďalšej časti hry Piešťany skórovali gólmi Miženka, Salvatu, Jadroňa. V 15. minúte viedli Piešťany opäť výraznejším rozdielom a to 12:8 a v druhej polovici prvého polčasu naši hádzanári zvýšili náskok na 13:9. Na konci polčasu bolo veľa vylúčení z oboch strán. Piešťany si udržiavali vedenie a celý prvý polčas sa hrala oku lahodiaca hádzaná vo vysokom tempe, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Polčas skončil 19:14 pre náš tím.

Po prestávke Martin znížil náskok 19:15 a v 31. minúte strelil Jadroň dvadsiaty gól našich. Nasledujúce minúty sa hralo na obidve strany rýchlo a tvrdo, oba celky mali viacero vylúčených hráčov. V priebehu druhého polčasu Piešťany postupne zvyšovali náskok a na palubovke sa prestriedali postupne všetci hráči. V 50. minúte Martin chcel ešte niečo zmeniť na vývoji skóre a začal hrať osobnú obranu po celom ihrisku čo trestal svojimi gólmi najmä Salvata. Záver stretnutia lepšie zvládli MHK Piešťany keď gólom Lacušku zakončili zápas 35:27.

„V dobrej atmosfére sa bojovalo pred vynikajúcou diváckou kulisou, ktorá merala cestu do haly napriek skorému úvodu stretnutia. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, darilo sa nám v útoku avšak po zbytočných chybách sme dostali viacero gólov. Snažili sme sa hrať rýchlo dopredu, aj keď nie vždy nám to vychádzalo. Zápasy v baráži o extraligu sú veľmi vyrovnané. Výborne nám zachytali brankári, ale súper mal rovnako vynikajúcich gólmanov i výborného pivota, ktorí nám strelil 10 gólov. Neraz ho bránili aj dvaja naši hráči a napriek tomu sa dokázal presadiť. Mojim zverencom sa darili rôzne kombinácie, ktoré aj gólovo zakončovali. Rozhodol kolektívny bojovný výkon celého družstva. Treba poďakovať družstvu za výburnú hru a zabralo najmä využitie chýb súpera v náš prospech. Pri rozcvičke sa nám síce zranil Strižinec, ale ostatní hráči zabrali aj za neho,“ zhodnotil zápas tréner Martin Nedorost.

Zostava MHK: Kapša, Javorček, – Lacuška 4, Salvata 7, Jadroň 7, Strižinec, Miženko 3, Varačka 3, Briadka 6, Stano, Kotula 2, Majerník 3, Matejovič I.