Connect with us

Vaše PNky

Aké sú ďalšie možnosti pre Piešťany Street ART festival – otvorený list primátorovi a poslancom

Moje meno je Branislav Galo a som štatutárom občianskeho združenia Street ART o.z., ktoré vzniklo za účelom organizovania podujatia Piešťany Street ART festival, podpory umenia vo verejnom priestore a zviditeľňovania tvorby neprofesionálnych umelcov.

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany Street ART je mestský festival pouličného umenia a world music. Koná sa každoročne, od roku 2016, v centre mesta, ktoré je na Slovensku unikátne, či už historicky vďaka tradícii kúpeľov a zahraničným návštevníkom z rôznych krajín sveta, architektonicky svojou polohou pri Mestskom parku a Kolonádovom moste, ale aj umelecky, keďže pouličné umenie a world music sú spontánnou a dlhoročnou súčasťou Piešťan.

Jednotlivé vystúpenia prebiehajú priamo v uliciach mesta, na Kolonádovom moste alebo v partnerských reštauráciách a kaviarňach. Okrem oficiálneho programu je súčasťou Piešťany Street ART festivalu aj voľná zóna Zahraj si, určená pre umelcov, ktorí chcú prezentovať svoju autorskú tvorbu.

Moja vízia (v stručnosti) Piešťany Street ART festivalu, ktorú by som chcel osobne predstaviť MsZ Piešťany:

• Festival by mohol byť oficiálne organizovaný pod hlavičkou MsKS Piešťany alebo referátu kultúry
• Dĺžka konania podujatia by sa mohla rozšíriť na celý august
• Na Námestí slobody by mohlo byť počas celého augusta kryté pódium s ozvučením, kde by bol každý týždeň jeden večer vyhradený pre piešťanské a regionálne kapely
• Festival by mohol v akustickej forme prebiehať aj na Kúpeľnom ostrove
• Do festivalu by mohli byť zapojené aj organizácie a prevádzky v iných častiach mesta
• Z rozpočtového hľadiska by sa mohol budget festivalu rozdeliť na dve časti, mestský príspevok a sponzorské príspevky vrátane vstupného z podujatí, ktoré by sa konali v uzavretých priestoroch.

Reklama

Práca na organizácii festivalu je časovo a kapacitne veľmi náročná a ak má Piešťany Street ART festival pokračovať, mali by to byť v prvom rade oficiálne inštitúcie mesta Piešťany, ktoré povedia, či chcú a podporia svoj mestský festival, ktorý je umeleckým zameraním vhodný do nášho kúpeľného mesta. Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom,
Branislav Galo, BSBA
Street ART

Ilustr. foto

Populárne články