Vodné pólo: Pólisti podľahli v druhom extraligovom zápase Komárnu

V druhom kole vodnopólovej extraligy mužov mali hráči KVP Kúpele Piešťany výhodu domáceho prostredia, keď v bazéne na kúpalisku Eva privítali pólistov KVP Komárno. Pred tromi týždňami počas Slovenského pohára piešťanci tohto súpera vo vyrovnanom zápase zdolali, podobne vyrovnaný zápas sa očakával aj teraz, ale realita bola nakoniec iná. Súper z južného Slovenska sa rýchlo ujal vedenia, ktoré nepustil až do konca zápasu. Komárno nakoniec duel vyhralo v pomere 14:7.

Radovan Pieter

Pólistom kúpeľov vôbec nevyšiel nástup do zápasu a už v 5. min. prehrávali 0:4. Do konca prvej štvrtiny skorigoval na 1:4 piešťanec Filo. Zlá úvodná štvrtina sa nakoniec ukázala ako rozhodujúca pre ďalší priebeh zápasu. Druhá a tretia štvrtina boli vyrovnané, ale hostia si stále udržiavali štvor až päťgólové vedenie. Piešťanskí pólisti nevyužívali viacej vyložených príležitostí, vôbec im nevychádzala streľba a spravili veľa nevynútených chýb. Komárno malo priebeh celého zápasu pod kontrolou a zaslúžene zvíťazilo 14:7.

Góly KVP: 3-J. Berlanský, 2-Filo, Pieter, Branovič

Zostava KVP: Klampár, – Stančík, Polák, Bebjak, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, Kozák, Filo, Pieter, Adamkovič, Kalnický.