Úvod Aktuality Polícia vyzýva vodičov počas jesenných dní k opatrnosti a zvýšenej pozornosti

Polícia vyzýva vodičov počas jesenných dní k opatrnosti a zvýšenej pozornosti

REKLAMA
Esesko

Dni sú čoraz kratšie, jasného denného svetla je menej, ochladzuje sa a je veterno. Ľudia počas jesene viac upadajú do depresií a jesenného „ničnerobenia“ mobaxterm. Tieto vplyvy sa odzrkadľujú aj na vnímaní a pozornosti účastníkov cestnej premávky a vo zvýšenej miere sú aj príčinami tragických dopravných nehôd fla. Polícia apeluje na vodičov, aby v dôsledku zníženej viditeľnosti používali stretávacie svetlá, pretože denné svietenie je nedostatočné.

Farba odevu a pozadiaZnížená viditeľnosť

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Dlhšia tma a znížená viditeľnosť zmenšujú vzdialenosti rozhľadu a dohľadu vodiča. Vodič spozoruje prekážku na vzdialenosť účinného dosvitu svetlometov svojho vozidla 아이폰 텀블러 동영상 다운로드. Pri použití tlmených svetiel je to vzdialenosť 25 až 60 metrov pri rýchlosti jazdy vozidla cca 40 až 80 km/h, samozrejme v závislosti od farby prekážky a svetlosti pozadia za ňou Download camtasia. Je potrebné si uvedomiť, že lúče reflektorov vozidla sú orientované na povrch vozovky. Prvotný osvit prekážky na vozovke je teda na úrovni vozovky 436.02. Následne dochádza k osvetleniu vyšších častí tejto prekážky, čo môže mať za následok oneskorenú reakciu vodiča. Polícia preto vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť 이미지 한번에 다운로드. Správali sa disciplinovane tak, aby neohrozili bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky. Prispôsobili svoje správanie stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam Monkey Battle download.

A = účinný dosvit svetlometov, B = celkový dosvit svetlometov

A = účinný dosvit svetlometov, B = celkový dosvit svetlometov

-Martin Wäldl – Oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru, Milan Holéci – znalec v odbore cestná doprava-

REKLAMA