Úvod Aktuality Lávku pri Krajinskom moste chce mesto zrekonštruovať, pomôcť má cezhraničný projekt

Lávku pri Krajinskom moste chce mesto zrekonštruovať, pomôcť má cezhraničný projekt

REKLAMA
Esesko

Mesto Piešťany chystá kompletnú rekonštrukciu lávky pre peších, ktorá sa nachádza na Krajinskom moste, dostať by vďaka nej mala aj úplne nový vzhľad 그대에게 다운로드. Na pláne je vyčistenie, oprava a výmena zhrdzavených prvkov konštrukcie, obnovenie náterov, výmena betónových povrchov a výmena kapotáže 네이트 판 동영상 다운로드. Náklady na projekt čerpaný z eurofondov s názvom „Mosty spolupráce cez rieku Váh a Olšavu“ by sa mali vyšplhať na 614 609,29 eur. Mesto ho chce financovať vďaka cezhraničnej výzve Interreg a partnerom budú v tomto prípade české Kunovice 은지원 160 다운로드. Radnica by sa mala na rekonštrukcii podieľať spolufinancovaním vo výške 5 percent, čo bude pre mestskú kasu predstavovať sumu 30 730,48 eur. Práce by mali byť v prípade schválenia projektu a získania finančných prostriedkov realizované v časovom horizonte dvoch rokov od mája roku 2017 Download the book simulator.

05

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Žiadosť o nenávratný finančný príspevok podalo Mesto Piešťany v posledný októbrový deň Bluetooth download. Projekt „Mosty spolupráce cez rieku Váh a Olšavu“ rieši na piešťanskej strane rekonštrukciu lávky, na strane našich západných susedov výstavbu mosta nad riekou Olšava,“ informuje na stránke mesta Eva Bereczová next Pot Player codec.

Práce na lávke sa už niekoľkokrát odkladali, pričom počas leta 2016 bolo 270- tisíc eur určených práve na jej opravu presunutých na rekonštrukciu ulice Andreja Hlinku Mercy Song. Odôvodnené to bolo nielen havarijným stavom cesty, ale aj tým, že oprava lávky znesie odklad 4 – 5 rokov. Podľa vyjadrenia statika Bohumila Bohunického, ktoré bolo súčasťou dôvodovej správy k zmenám v rozpočte, sú jedným z problematických miest nosné profily technickej časti lávky, ktoré tvoria záchytnú drážku pre hrubé nečistoty a doteraz neboli nikdy vyčistené skycastle full.

Mesto aktuálne počíta pri rekonštrukcii lávky s pomocou projekt Interreg, ktorý je financovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja alexnet 다운로드. Program uplatňuje princíp vedúceho partnera, ktorý ponesie zodpovednosť za realizáciu projektu, pričom musí mať zabezpečeného cezhraničného partnera 바이올린 연주곡 다운로드. Pri výbere úspešných projektov je kladený dôraz na pozitívny cezhraničný dopad a splnenia troch kritérií spolupráce, medzi ktorými môžu byť spoločná príprava projektu, spoločná realizácia projektu, spoločný personál a spoločné financovanie.

Lávka Krajinský (14)Lávka Krajinský (11)

-lt/Zdroj a vizualizácie: Mesto Piešťany/Foto: archív-

REKLAMA