Vodácka sezóna 2015 je definitívne minulosťou

V piatok 22. januára 2016 sa konalo na slávnostnom galavečere v Bratislave vyhodnotenie Slovenského pohára za rok 2015. Ide o súbor pretekov za celú sezonu, pričom pretekári si v jednotlivých pretekoch zbierajú body, ktoré sa na záver sčítajú. Vyhodnocujú sa vekové kategórie od 13 rokov. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom má v týchto kategóriách celkovo 8 pretekárov a z toho až 6 sa umiestnilo v prvej trojke SP. Víťazkou Slovenského pohára v kategórii kanoe sa stala Lucia Valová. Ako jediná tento rok bodovala nielen v kanoe, ale aj v kajaku, kde obsadila celkové druhé miesto.

DSC_7439Rovnaká priečka patrila v kanoe aj Martine Havrilovej a Lucii Prouzovej. Na treťom mieste skončili vo svojich kategóriách Silvia Moravčíková, Nicki Ficko a Lukáš Valo. Za zmienku určite stojí aj 4.miesto Mii Alice Hjartaker v kategórii kajak, či 5.miesto Lucie Prouzovej v rovnakej kategórii. Skvelým výsledkom sú aj víťazstvá SP v kategórii veteráni, kde obaja tréneri – Juraj Homola a Zuzana Matušovychová získali 1. miesto. Nielenže po celý rok dosahovali so svojimi zverencami pekné výsledky, ale sami im išli na pretekoch príkladom.

Všetkým pretekárom ŠK KAJAK blahoželáme a želáme, nech im forma vydrží aj v nasledujúcom roku a veríme, že budúci rok k nim pribudnú aj ďalší úspešní športovci.

DSC_7437DSC_7456DSC_7445DSC_7472DSC_7461DSC_7422DSC_7431DSC_7418DSC_7413DSC_7404DSC_7428