Úvod Šport Na Marháte padol rekord

Na Marháte padol rekord

REKLAMA
Mlyny

V sobotu 21. augusta sa streli priaznivci lesného behu na Výtokoch, kde sa konalo tretie záverečné podujatie Piešťanského pohára v lesnom behu – Beh okolo Marhátu. Pretekov na Ahoji, na Zlatom vrchu a okolo Marhátu, ktoré boli súčasťou pohára, sa zúčastnilo v 16-tich vekových kategóriach celkovo 203 pretekárov pretekajúcich aspoň raz. Na posledné podujatie prišlo 117 bežcov.

Na najdlhšiu trať Behu okolo Marhátu (11 500 metrov) sa vydalo 52 pretekárov. Z Výtokov vystúpali lesom do sedla Gajda, vrstevnicou smerom na Jelenie jamy, kde odbočili do sedla Marhátu po červenej turistickej značke. Bežci potom pokračovali popod vrchol Marhátu lesnou cestou znova na červenú značku s prudkejšími stúpaniami a klesaniami späť smerom na sedlo Gajda a odtiaľ bežali lesnou cestou s prechodom na asfaltovú, do doliny do cieľa na Výtokoch.

Linea
Domoss jesen 2019

Najrýchlejším s pomedzi všetkých mužov bol Martin Vrábel z Jamesu Piešťany, ktorý 11,5 km prebehol za 47 minút a 8 sekúnd. Mužský traťový rekord Ondreja Puškára 45 minút 13 sekúnd zostal nepokorený, ale ženský padol výrazne. Prekonala ho jeho držiteľka Katarína Drahovská, keď svoj čas 57:46 vylepšila na 53 minút 53 sekúnd.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=ia21q-TsXQI[/youtube]

Výsledky Piešťasnkého pohára v lesnom behu nájdete tu.

Kompletné výsledky Behu okolo Marhátu 2011

Predškoláci do 6 rokov 150 m
1 Erik Tupý 2004 Nové mesto nad Váhom 0:20
2 Ondrej Remiš 2005 Slávia Trnava
3 Lukáš Plačko 2005 Brezová pod Bradlom
Oliver Valach 2008 Piešťany ďalší bez merania a poradia
Ondrej Valach 2005 Piešťany
Timotej Balák 2006 Piešťany
Matej Hudcovič 2006 Piešťany
Jakub Hudcovič 2008 Piešťany
Adamko Čerňak 2007 Bratislava
Alex Klein 2007 Piešťany
Jonatán Drobný 2005 Piešťany
Matúško Kubala 2006 Piešťany
Predškoláčky do 6 rokov 150 m
1 Veronika Karabová 2005 AK Bojničky 0:22
2 Kristína Trgová 2004 Bratislava
3 Viktória Trgová 2006 Bratislava
Eliška Drahovská 2007 ŠBR Piešťany ďalší bez merania a poradia
Nataša Fáberová 2005 Suchá nad Parnou
Lenka Kovalčíková 2008 Piešťany
Daniela Brežná 2008 Team Mrzák Piešťany
Tamarka Krupová 2006 Piešťany
Zorka Krupová 2008 Piešťany
Nikol Brejlová 2007 Praha
Adela Brejlová 2005 Praha
Paulínka Černiaková 2005 Bratislava
Linda Plačková 2006 Brezová pod Bradlom
Tereza Bernovská 2006 Nové Mesto nad Váhom
Sofia Harizaj 2008 Piešťany
Mladší školáci do 10 rokov 800 m
1 Medard Feder 2001 AŠK Pezinok 2:43
2 Benjamín Drahovský 2001 ŠBR Piešťany 2:48
3 Daniel Borovský 2001 Brezová pod Bradlom ďalší bez merania
4 Martin Šmehlík 2001 TJ Družba Piešťany
5 Michal Remiš 2003 Slávia Trnava
6 Timotej Drahovský 2004 ŠBR Piešťany
7 Viktor Malík 2002 Ostrov
8 Kristián Winter 2004 Luxemburg
9 Martin Žilinka 2003 Piešťany
10 Benjamín Balák 2004 Piešťany
Mladšie školáčky do 10 rokov 800 m
1 Nina Tupá 2000 Nové mesto nad Váhom 2:52
2 Gabriela Baláková 2001 Piešťany ďalší bez merania
3 Nina Bábska 2002 SPK Bratislava
4 Margarét Vargová 2004 Zemianske Sady
5 Erika Ábelová 2001 Družba Piešťany
6 Hanka Rybárová 2002 BK Zobor Nitra
7 Zuzana Federová 2003 AŠK Pezinok
8 Anna Kleinová 2002 Piešťany
9 Sofia Čerňaková 2004 Bratislava
Starší školáci do 15 rokov 2000 m
1 Marek Jankovič 1998 Cífer 7:30
2 Tadeáš Drahovský 1997 ŠBR Piešťany 7:53
3 Michal Karaba 1998 AK Bojničky 8:27
4 Tomáš Remiš 2000 Slávia Trnava 9:30
Staršie školáčky do 15 rokov 2000 m
1 Lýdia Drahovská 1999 ŠBR Piešťany 8:29
2 Zuzana Karabová 2000 AK Bojničky 8:43
3 Zuzana Válková 1999 Topoľčany 9:34
4 Zuzana Ábelová 1999 Družba Piešťany 9:56
Juniori do 20 rokov 5000 m
1 Juraj Pospíšil 1994 Družba Piešťany 21:44
2 Samuel Rybár 1995 BK Zobor Nitra 22:17
3 Dušan Macháč 1995 Družba Piešťany 23:53
4 Martin Vaško 1994 AK Bojničky 24:34
Juniorky do 20 rokov 5000 m
1 Lucia Nemcová 1994 Družba Piešťany 24:38
2 Agáta Malíková 1995 PPK Piešťany 25:15
3 Zuzana Karabová 2000 AK Bojničky 29:53
Muži A 11500 m
1 Martin Vrábel 1977 James Piešťany 47:08
2 Ján Fáber 1973 OcÚ Suchá nad Parnou 47:24
3 Patrik Hrotek 1991 Horná Ves 47:44
4 Martin Plačko 1976 Brezová pod Bradlom 51:32
5 Ivan Benča 1977 Horné Hámre 52:08
6 Ján Remiš 1974 Fešák Team 52:57
7 Andrej Holovič 1975 James Piešťany 53:08
8 Marián Horvát 1976 Dubnica nad Váhom 56:07
9 Juraj Machovič 1990 Piešťany 56:30
10 Lukáš Novák 1986 Dynamo Rožňava 57:27
11 Dušan Knap 1976 Awd Local Patriots 59:42
12 Peter Haratik 1982 Triatlon Team Trnava 59:46
13 Viliam Michálek 1966 Piešťany 1:00:36
14 Ladislav Fančovič 1980 Hlohovec 1:01:10
15 Filip Vančo 1993 Topoľčany 1:03:27
16 Martin Bernovský 1973 Adrenalín shop.sk 1:03:34
17 Vladimír Kudla 1981 Trenčín 1:04:37
18 Andrej Valko 1982 Utekávači Piešťany 1:07:07
19 Pavel Odogh 1980 Nitra 1:07:39
20 Michal Bodocký Brestovany 1:08:53
21 Martin Safko 1982 Utekávači Piešťany 1:09:00
22 Pavol Hajduk 1973 Dolný Kubín 1:09:06
23 Juri Čerňak 1972 Bratislava 1:10:10
24 Ján Ciklamini 1975 ŠBR Piešťany 1:11:35
25 Peter Fančovič 1985 Hlohovec 1:14:02
26 Martin Matejovič 1980 Bratislava 1:15:42
27 Marián Károlyi 1974 Trenčín 1:19:29
Muži B od 40 rokov 11500 m
1 Ervin Páleník 1962 Trenčín 49:57
2 Milan Furár 1970 Nitra 51:02
3 Pavol Malík 1969 Piešťany 51:56
4 Roman Babulic 1967 Topoľčany 53:44
5 Andrej Bábsky 1969 Piešťany 56:46
6 Ivan Pšenek 1967 Dubnica nad Váhom 59:46
7 Milan Rakús 1966 Trnava 1:01:27
8 Roman Karaba 1971 BK Slimáci 1:04:43
9 Robert Lenčeš 1966 1:04:47
10 Peter Orihel 1967 OBS Drahovce 1:07:14
Muži C od 50 rokov 11500 m
1 Miroslav Kováč 1952 Trenčín 52:18
2 Ján Michalík 1957 Topoľčany 1:01:36
3 Ján Varmuža 1952 Brezová pod Bradlom 1:12:42
Muži D od 60 rokov 5000 m
1 Anton Dobrodenka 1948 ŠKK Lednické Rovne 24:02
2 Jaroslav Sládek 1950 BBS Bratislava 29:23
3 Ivan Fiamin 1941 Slávia STU Bratislava 30:07
4 Karol Kramárik 1948 Ostrov 30:45
5 Anton Hajro 1935 BK Kľačany 33:27
Ženy E 11500 m
1 Lubomíra Maníková 1986 AK Spartak Dubnica 55:23
2 Veronika Kováčová 1987 Trenčín 1:05:18
3 Zuzana Krasnohorská 1978 Run4fun 1:06:04
4 Annika Matejovič 1987 Bratislava 1:14:49
Ženy F od 35 rokov 11500 m
1 Katarína Drahovská 1975 ŠBR Piešťany 53:53
2 Renáta Klčová 1971 Družba Piešťany 56:30
3 Andrea Orihelová 1972 OBS Drahovce 1:07:20
4 Gabriela Plačková 1976 Brezová pod Bradlom 1:08:09
5 Martina Winter 1973 Luxemburg 1:13:37
6 Daniela Ďurovcová 1976 Dubnica 1:13:47
Ženy G od 50 rokov 5000 m
1 Anna Fančovičová 1958 Hlohovec 33:55
Nordic walking 11500 m
1 René Bábela 1959 Bratislava 1:31:00
2 Peter Novák 1983 Piešťany 2:10:00
2 Kameništiak 1964 Bratislava 2:10:00
REKLAMA