Futbal: Muži PFK Piešťany zdolali Brodské

Počas uplynulého víkendu odohrali futbalisti PFK Piešťany ďalšie ligové zápasy. Mužom sa darilo a porazili Brodské. Horšie výsledky zaznamenali žiaci, ktorí jeden zápas vyhrali, v jednom remizovali a zaznamenali aj vysoké prehry.

Muži
8. kolo
Piešťany – Brodské 2:0 (1:0)

Góly: 28. Juraj Braniša, 52. Jozef Glos
Zostava 8. kola: Budka – Gula (Modrovič), Polačik, Hutár, Horil – A. Korec, Kusý, D. Štefanka (Hrnčiar), Glos (Miškech) – Braniša, F. Korec (Klasovitý)

Martin Javorka, tréner mužov:  Po dvoch výsledkovo neúspešných domácich zápasoch /Radimov, Zvončín/ celý týždeň v kabíne rezonovalo jediné slovo – víťazstvo. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sme nastúpili v inom rozostavení hráčov, a to v systéme 4-1-2-1-2 s dvomi útočníkmi. Od prvej minúty sme zatlačili hostí na ich polovicu, vytvorili sme si územnú prevahu, mali sme dobré držanie lopty, len škoda nepresností v predfinálnej fáze, keď sme sa ľahkými nepresnosťami nevedeli dostať do žiadnej gólovej príležitosti. Z jednoznačnej prevahy sme vyťažili niekoľko sľubných štandardných situácií, avšak bez gólového efektu. A tak prišiel v 28. minúte priamy kop, ktorý nádhernou strelou ponad múr zakončil Juro Braniša a my sme zaslúžene viedli 1:0. Do konca polčasu sa obraz hry nezmenil, stále sme boli dominantní na lopte, po strate lopty sme sa snažili čo najrýchlejšie získať loptu pod svoju kontrolu, čím sme chceli zabrániť súperovi v ohrozovaní našej brány. Do druhého polčasu sme potrebovali streliť druhý, upokojujúci gól, čo sa nám hneď v úvode podarilo, keď po rýchlom protiútoku stredom ihriska naviezol loptu Jožo Glos a utešenou strelou k tyči zvýšil naše vedenie na 2:0. Od tohto momentu sme úplne ovládli dianie na ihrisku a len škoda našich nepremenených tutoviek /hlavička Maroša Hutára, dva samostatné nájazdy Filipa Korca, krásne uvoľnenie Milana Klasovitého a jeho zakončenie v pokutovom území, zakončenie Denisa Horila z nábehu do pokutového územia/, pretože naše víťazstvo mohlo byť oveľa výraznejšie. Môžem vysloviť spokojnosť s priebehom zápasu, keď sme za celý zápas zodpovednou hrou, bojovnosťou, chuťou po víťazstve súpera z Brodského prakticky k ničomu nepustili. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas vonku, ktorý odohráme vo Voderadoch, poctivou robotou ideme od zápasu k zápasu s cieľom, aby body na našom konte pribúdali.

Starší dorast
7. kolo
Piešťany – Dubnica nad Váhom 0:5 (0:2)

Góly: 11. Adam Cyprian, 43., 60. Nicolas Martinek, 81. Olav Dudnyk, 90. Damián Fabuš

Mladší dorast
7. kolo
Piešťany – Dubnica nad Váhom 1:0 (1:0)

Góly: 19. Martin Chochula
Zostava 7. kola: Maliga, Barančík, Hlavatý, Krajčo, Noskovič, Taraba, Holec (Petényi), Chochula, Modrovič (Burza), Vyhlídal (Masaryk), Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  Hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami a na obidvoch stranách sa šance rodili len veľmi ťažko. Od začiatku sme zvolili vyššie napádanie, chceli sme súpera donútiť ku chybám už pri zakladaní útokov. To sa nám ale nedarilo, pretože hráči nekomunikovali a neskoro reagovali na herné situácie. V 19. min. sa nám podarilo dať gól po štandardnej situácii (Chochula). Po góle sme sa viac stiahli, zamerali sa na dobrú defenzívu a protiútoky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V závere zápasu sme mohli naše vedenie navýšiť, ale dve veľmi dobré príležitosti sme na gól nedokázali premeniť (Taraba, Tomaga). Viacerí hráči predviedli veľmi dobré individuálne výkony (Maliga, Krajčo, Hlavatý, Noskovič, Taraba), ale pochvalu si za snahu a bojovnosť zaslúžia všetci hráči.

Starší žiaci
8. kolo
Piešťany – Partizánske 1:0 (1:0)

Góly: 11. Samuel Hesko
Zostava 8. kola:  Sandor, Petényi (Ročiak), Šadibol, Urban, Rolinec, Majko, Labat, Badáň (Jánoš), Gregorovič. Táborský, Hesko

Szilárd Petényi, tréner U15:  Víťazstvom sme potvrdili body z Bánoviec, avšak bolo vidieť, že v zápase sa necítime komfortne a niektorí hráči nastupovali so sebazaprením, nedoliečení, a preto by nebolo korektné hodnotiť výkon. Dôležité je, že zápas sme zvládli výsledkovo. Hosťom sme 1. polčas poskytli viac priestoru v strednej zóne, ale ich ofenzíva končila pred pokutovým územím a smerom dopredu sme boli ďaleko nebezpečnejší, o čo sa zaslúžili najmä Alex Taborský, Janko Labat S amo Hesko. V osobných súbojoch sme mali jasne navrch.Až v druhom polčase sme zlepšili načasovanie, dostupovanie  do súbojov  s následným ziskom lopty, z čoho rezultovali ďalšie šance  a nebezpečné situácie pre bránu hostí.  V závere sme nepripustili žiadny tlak hostí a jednogólove víťazstvo sme si postrážili.

Malženice – Piešťany 10:0 (7:0)

Góly: 1. Alex Boris, 6. Lucas Kubovič, 14. Adrián Hrúz, 25., 32., 33. Matej Kubovič, 30., 70. Alex Remenár, 65. Kristián Valko

Piešťany – Chtelnica 0:10 (0:5)

Góly: 5., 42. Petra Mrazová, 8., 9., 46. Adrián Janech, 16., 20., 47. Ján Jankovič, 31. René Lukačovič, 55. Alex Piešťanský