Basketbal: Čajky odštartujú extraligu dvomi domácimi zápasmi

Piešťanské Čajky po záverečnej fáze prípravy na novú sezónu, napokon odštartujú extraligu na domácej palubovke a to hneď dvojzápasom. Pred domácimi fanúšikmi v Diplomat aréne sa predstavia v sobotu 28. septembra aj v nedeľu 29. septembra. Čajky na turnaju v Trutnove obsadili počas uplynulého víkendu druhé miesto.

Čajky vstúpia do extraligovej sezóny v sobotu proti nováčikovi tímu Dubček Bratislava. Zápas sa mal pôvodne hrať v Bratislave, avšak kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii domáceho stánku bratislavského tímu, sa kluby dohodli na výmene termínov. Prvý zápas sa tak uskutoční v sobotu 28.09.2019 o 18:00 a stretnutie v Bratislave sa sa bude hrať  2.11.2019. Záležitosť, ešte musí potvrdiť hracia komisia SBA, no malo by už ísť len o formalitu.

Hneď v nedeľu 29.09.2019 čaká Čajky atraktívny súboj s Young Angels Košice, keďže sa bude predohrávať vzájomné stretnutie, ktoré sa malo pôvodne hrať 12.10.2019. V tom čase bude mať košický celok povinnosti v EWBL. Nedeľný zápas bude mať začiatok už o 17:00 h. Upravený kompletný rozpis všetkých zápasov Piešťanských Čajok nájdete tu.

Čajky na turnaji v Trutnove druhé

Piešťanské Čajky sa od minulého piatku do nedele predstavili na jubilejnom 20. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov. Basketbalistky z kúpeľného mesta vyhrali v skupine A obe stretnutia, keď zdolali domáci Trutnov aj Ostravu, čím si zaistili postup do finále. V ňom narazili na silný poľský Gorzow, proti ktorému ešte po polčase vyhrávali. Poľský vicemajster však v druhom polčase otočil skóre a napokon sa po výhre 81:74 tešil z celkového prvenstva. Čajky tak obsadili druhú priečku.

Skupina A:

Loko Trutnov – Piešťanské Čajky 43:71 (16:17, 26:35, 35:55)

Loko Trutnov: Kozumplíková 13, Potočková 6, Cotton 5, Rylichová 5, Vašáková 4 (Králová 3, Herinková 2, Drbohlavová 2, Šmahelová 2, Finková 1, Holubcová, Ježková). Tréner: M. Martišek.

Piešťanské Čajky: January 15, Tetemondová 10, Deptová 8, Bidikuindila 6, Hašková 2 (Hamilton-Carter 13, Tadić 7, Baburová 6, Mihaljevičová 2, Sailerová, Dovčíková). Tréner: R. Kucsa.

TH: 15/9 – 15/12. Trojky: 4 – 3. Fauly: 18 – 16. Štvrtiny: 16:17, 10:18, 9:20, 8:16.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 64:54 (19:22, 31:41, 49:49)

Piešťanské Čajky: January 16, Hamilton-Carter 13, Tetemondová 9, Deptová 8, Hašková 5 (Tadić 5, Mihaljevičová 5, Baburová 2, Bidikuindila 1, Dovčíková, Sailerová).

SBŠ Ostrava: Dickey 27, Simpson 9, Jones 5, Murray 4, Miklíková (Ovner 3, Polášková 3, Bačová 2, Frgalová 1, Busková, Pavlicová).

TH: 17/12 – 15/10. Trojky: 4 – 8. Fauly: 15 – 15. Štvrtiny : 19:22, 12:19, 18:8, 15:5.

SBŠ Ostrava – Loko Trutnov 78:69