Connect with us

Novinky

Cyklistika: Zemanovi sa na Downmalle v Prahe nedarilo, vyhral jeho tímový kolega Lebl

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanský cyklista Filip Zeman sa zúčastnil posledného kola seriálu zjazdov Downmall Tour 2016 v obchodných centrách. V Prahe sa mu však v sobotu 20. februára nedarilo a skončil na 22. mieste. Naopak darilo sa jeho tímovému kolegovi z CTM Racing Teamu, českému pretekárovi Martinovi Leblovi, ktorý pražský Downmall vyhral.

downmall2Po bratislavskom Downmalle, kde sa Filip Zeman umiestnil najlepšie zo všetkých Slovákov,  na 12. mieste, sa mu na poslednom preteku seriálu zjazdov v obchodných centrách nedarilo. V Prahe sa mu po chybe nepodarilo postúpíť z prvého kola kvalifikácie.

„Hneď v prvej jazde som na druhých eskalátoroch dostal šmyk a trafil som rukou zábradlie, ktoré má rozhodilo a spomalilo natoľko, že som sa rozbiehal skoro z nuly, stratený čas som sa pokúšal nahnať kde sa dalo, ale už to nevyšlo,“ opísal Filip Zeman. Zostrih jeho jazdy nájdete tu.

„Jazdilo sa super, a keďže minulý rok som videl po prvýkrát Downmall práve v Prahe, tak som sa tam tešil najviac z celej tour. Trať bola vyladená do poslednej bodky a mohli sme vidieť aj nejaké nové prekážky. Atmosféra bola fakt hustá – veľa fanúšikov popri celej trati hecovalo jazdcov počas celých pretekov. V Čechách sa Downmall narodil, takže z celej tour tu býva vždy najviac ľudí,“ opísal piešťanský zjazdár.

Reklama

downmallVeľký úspech zaznamenal v Prahe Zemanov spolujazdec z CTM Racing Teamu Martin Lebl, ktorý sa stal víťazom pretekov.Pražský zjazd v obchodnom centre Arkády vyhral súverénne, keďže bol najrýchlejší v oboch kvalifikačných kolách i finálovej jazde. Lebl tak zaznamenal druhé pódiové umiestnenie v tomto ročníku Downmallu, v Budapešti skončil na treťom mieste.

“Som rád, že to Martin dal a vyhral Downmall u neho doma v Čechách, celý čas do toho dával maximum a bolo to vidieť aj na bezchybnej finálovej jazde,” chválil Zeman svojho tímového kolegu. Český pretekár išiel v Prahe plynule, čisto a so svojimi jazdami bol spokojný. Tiež prezradil, ako sa snažil nahnať čas oproti ostatným: „Zrýchľoval som hlavne v zákrutách, ktoré som si nadchádzal a podraďoval som.“

downmall4„Pocit z výhry je vždy najlepší! Nič som nevnímal, iba som si užíval ten pocit. Ešte k tomu tam bola celá moja rodina, kamaráti a mnoho ďalších ľudí, ktorí mi veľmi fandili a bola tam výborná atmosféra,“ tešil sa z výhry Martin Lebl.

Po poslednej zastávke Downmallu v Prahe čaká pieštanského zjazdára Filipa Zemana séria pretekov svetového pohára: „Pomaly už sa blížia aj zjazdové preteky, na ktoré sa už veľmi teším, na prvé kolo svetového pohára by sme mali ísť už 10. apríla do francúzskych Lúrd, a potom už začne celý kolobeh pretekov po celom svete.“

Text a foto: Martin Sarvaš

Populárne články