Úvod Kultúra Víťaz Slovak Press Photo zbieral poodhadzované pasy utečencov

Víťaz Slovak Press Photo zbieral poodhadzované pasy utečencov

REKLAMA

Od stredy minulého týždňa je v Mestskej knižnici mesta Piešťany otvorená výstava ocenených súborov fotografií zo súťaže SLOVAK PRESS PHOTO origin 6.0 다운로드. Vernisáže sa zúčastnili okrem riaditeľky súťaže Jany Garvoldtovej aj viacerí z autorov, ktorí získali ceny v jednotlivých kategóriách TouduTu. Bol medzi nimi aj držiteľ Grand Prix 2015, Robert Tappert (na foto vľavo). Víťazným dielom sa stala zväčšená, vyškriabaná fotografia z pasu utečenky, ktorú porota ohodnotila ako najlepšiu z hľadiska aktuálnosti, informatívnosti a vynikajúcej estetickej úrovne 온 디스크 무제한 다운로드. Ako sám autor priznal, pôvodne mal zámer nafotiť vznikajúce hranice, ale keď videl, koľko je na zemi poodhadzovaných pasov s poškodenými fotografiami, začal ich zbierať a vznikla myšlienka série #ID, ktorá vyhrala aj sekciu Portrét Flower Than Young Iceland.

Slovak Press Photo 2015 - pozvánka
Ďalšími z ocenených autorov, ktorí prišli na otvorenie výstavy boli Peter Procházka, ktorý získal Cenu za celoživotné dielo, víťazka Ceny diváka a bronzová autorka v kategórii Každodenný život, Katarína Sedláková z Piešťan, novinár Peter Korček, ktorý obsadil dve tretie miesta – v kategórii Príroda za kolekciu  Zelené (?) stanice a v kategórii Slovensko – bohatstvo v rozmanitosti – tradícia a súčasnosť, za sériu fotografií More folklore, ďalej víťazka sekcie Každodenný život za sériu fotiek Posledný rok s otcom – Laura Wittek yinyuetai 다운로드.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

IMG_9769Ocenení autori predstavili svoje diela aj v diskusii, kde ako prvá vystúpila riaditeľka súťaže Jana Garvoldtová 베이비드라이버 자막 다운로드. Uviedla, že porota v tomto roku hodnotila prihlásené fotografie veľmi prísne a bude tomu aj naďalej. Jej predseda Stanley Green nekompromisne vyhodil všetky snímky, ktoré boli graficky upravované vo PhotoShope a v niektorých kategóriách dokonca ani neboli udelené prvé a druhé miesto Download chrome photo batches.

IMG_9777 IMG_9784
Ako vysvetlil držiteľ hlavnej ceny Robert Tappert, v jeho víťaznej sérii ide o snímky z dokladov, ktoré nachádzal poškodené, zvetrané či spálené pri srbsko-maďarských hraniciach.„Sú to vlastne kópie originálnych malých dokladových fotografií, ktoré som reprodukoval.“ Na hranice sa vybral podľa svojich slov v čase ešte pred tou hlavnou utečeneckou vlnou 안드로이드 웹뷰 이미지 다운로드.  „Paradoxne som primárne nešiel fotografovať utečencov, ale hranice, výstavbu toho plota. Postupne, ako som nachádzal popri plote rôzne ich osobné veci a doklady, začal som ich zbierať do vákuových obalov,“ hovorí o tom, ako vznikal súbor fotografií s názvom #ID 참좋은말 다운로드. Okrem ceny v kategórii Portrét si za snímky z budovania plotov na hraniciach odniesol Robert Tappert aj druhé miesto v sekcii Reportáž.

IMG_9785Výstavu ocenených diel, ktorá obsahuje celkovo 198 fotografií od 24 autorov vo všetkých desiatich súťažných kategóriách a fotografie držiteľa ceny za celoživotné dielo pána Petra Procházku, môžete vidieť v knižnici do konca marca artyboard 다운로드.

IMG_9780IMG_9757

IMG_9733

-ad-

 

 

REKLAMA