Connect with us

Samospráva

Oko zo zastupiteľstva bude vysielať aj zadarmo

Published

on

Reklama

Dnešné rokovanie piešťanského mestského zastupiteľstva bude online aj napriek zrušeniu objednávky na služby spoločnosti Infonet.tv, ktoré pred mesiacom schválili mestskí poslanci. Spoločnosť sa rozhodla, že online prenosy bude robiť aj zadarmo.

Podľa vyjadrenia konateľa Martina Turského momentálne firma pripravuje digitálnu televíziu, ktorá sa bude zaoberať predovšetkým vysielaním priamych prenosov zo zaujímavých podujatí v regiónoch Slovenska. Za také považujú evidentne aj rokovania mestských či krajských zastupiteľstiev. Primátor Piešťan Remo Cicutto sa po hlasovaní poslancov, ktorým nariadili zrušiť objednávku služieb spoločnosti Infonet, vyjadril: „Nie je jednoduché riadiť takéto schôdze z môjho pohľadu ako primátora a cítil som, že v prípade priamych prenosov bola určitá kultúra poslancov aj zúčastnených ľudí v sále, bolo to vlastne pod tlakom tohto oka.“

Reklama

Oko tak bude zapnuté aj naďalej a budete si môcť pozrieť ako poslanci rozhodujú o viacerých zaujímavých témach. Napríklad o plate primátora, preklasifikovaní plochy verejnej zelene – „Malej vrbiny“ na plochu zariadení športu a rekreácie, o podmienkach státia v zóne dopravného obmedzenia, ktorý vypúšťa Teplickú ulicu z pásma spoplatneného parkovania a ďalších, ktoré nájdete tu.

Autor: th

Reklama

Populárne články