Úvod Samospráva Kolonádový most si na opravu ešte počká

Kolonádový most si na opravu ešte počká

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Technický aj estetický stav kultúrnej pamiatky a symbolu Piešťan nie je vyhovujúci. Radnica si nákladnú opravu nemôže dovoliť 지오스톰 자막 다운로드. Čaká na výzvu, ktorá umožní čerpať prostriedky z fondov Európskej únie. Tá zrejme nepríde ani tento rok.

[singlepic id=20397 w=320 h=240 float=left]Projekt rekonštrukcie je už roky pripravený, náklady sú vyčíslené na 2,5 milióna eur. Možnosť získať peniaze z Regionálneho operačného programu (ROP) mala byť dostupná už vlani 인공 지능 장기 다운로드. Ministerstvo však dodnes nevydalo žiadnu výzvu, prostredníctvom ktorej by sa mohla radnica s týmto projektom o finančnú pomoc uchádzať. Podľa Jany Hlaváčovej z odboru stratégie mesta určila revízia ROP nové priority a hlavná podpora bude v najbližšom období smerovať na východné Slovensko I want to see and download. Nasvedčuje tomu aj jediná výzva vydaná v rámci ROP v tomto roku. Týkala sa opatrenia 7.1 Európske hlavné mesto kultúry – Košice 2013.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

[singlepic id=20398 w=320 h=240 float=right]Manažér pre publicitu ROP Jakub Minárik z ministerstva pôdohospodárstva potvrdil, že v najbližších mesiacoch už výzva, na ktorú by sa hodil projekt rekonštrukcie Kolonádového mosta, nebude zverejnená sql server developer 다운로드. Pripustil, že by to mohlo byť na budúci rok. Zadávanie výziev podľa jeho slov nezáleží na ministerstve, ale je riadené z Bruselu a v uplynulom období ho zdržiavala spomínaná revízia 가구 이미지 다운로드.

V súčasnosti sa na spodnej strane mosta a na nosnej konštrukcii nachádzajú poruchy vplyvom poveternostných podmienok Chariot. Poškodená je vozovka aj strešný kryt. V projekte je naplánovaná realizácia pitného pavilónu v priestore za sochou Barlolamača.

[singlepic id=20399 w=320 h=240 float=left]S myšlienkou postaviť most podľa architektonického návrhu Emila Belluša prišiel Ľudovít Winter 비틀즈 노래 다운로드. Dokončili ho v roku 1933. Umeleckú výzdobu skiel realizoval Martin Benka. Tieto lepty do skla boli zachránené za dramatických okolností krátko predtým, ako ustupujúce nemecké vojsko na konci II PC app. svetovej vojny most zničilo. Opravený bol v roku 1956.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

REKLAMA