Connect with us

Samospráva

Hádka o Krajinskom moste problém nevyriešila

Published

on

Reklama

Ide o zneužívanie témy pred miestnymi voľbami, myslí si predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš. Od zástupcov piešťanského regiónu žiadal na druhom zasadnutí krajského zastupiteľstva písomné interpelácie, inak im nechcel udeliť slovo. Došlo aj k osobným narážkam.

krajinsky most-hmla

Reklama

Oprava Krajinského mosta, ktorou už niekoľko týždňov žijú Piešťany a okolité obce, sa stala témou dnešného zasadnutia krajského zastupiteľstva až v bode Interpelácie.

Ako prvý položil županovi niekoľko otázok poslanec Miloš Tamajka (Smer-SD). Okrem iného uviedol, že investičnú akciu by bolo lepšie presunúť na budúci rok a dovtedy hľadať peniaze na kompletnú rekonštrukciu alebo o finančnú pomoc požiadať štát.

Reklama

Kraj sa už niekoľko rokov snaží previesť cestu II/499 do správy štátu. Najvyšší predstavitelia bez rozdielu politickej príslušnosti to však odmietajú.

„Myslím si, že ste podľahli tlaku, ktorý vyvolali nezodpovední starostovia,“ reagoval Tibor Mikuš. Neskôr dodal, že o príprave tejto investičnej akcie boli zástupcovia obcí na ľavej strane Váhu informovaní, len o tom nikto nevyhotovil zápisnicu. Starostovia tvrdia, že sa o kompletnej uzávierke mosta dozvedeli z médií.

V interpeláciách pokračovala Iveta Babičová (SDKÚ-DS). Župana žiadala o zápisnice z rokovaní o náhradnom premostení a pýtala sa, koľko by to stálo, a ktorí vlastníci bránia vybudovaniu príjazdových ciest k náhradnému premosteniu.

„Ja len veľmi ľutujem, že vy nie ste predseda namiesto mňa. To by bolo vyriešených veľa problémov tohto kraja. Ak niekto tvrdí, že to nie je pripravené zodpovedne, tak klame,“ reagoval Tibor Mikuš a dodal: „Bolo zabezpečené, aby tie zložky, ktorých práca súvisí s ochranou zdravia a života občanov, mali trvalý prechod cez Kolonádový most.“

Na minulotýždňovom rokovaní v Mestskej knižnici zástupcovia hasičov uviedli, že veľká časť ich techniky cez vstupný portál Kolonádového mosta neprejde a nemajú dostatočný počet vozidiel, ktoré by mohli počas rekonštrukcie stáť na Kúpeľnom ostrove, nakoľko by ich mohli potrebovať aj v Piešťanoch. Dojazdový čas by sa predĺžil o 30 minút a činnosť piešťanských hasičov nemôžu suplovať ich kolegovia z Hlohovca ani Nového Mesta nad Váhom.

S ministrami obrany a vnútra župan podľa vlastných slov osobne hovoril. Bolo to na základe ich iniciatívy. „Boli prekvapení, že sa ich niekto na niečo takéto pýta. Situáciu som im vysvetlil. Myslím, že boli spokojní, pretože som podal dostatočné vysvetlenie.“

Krajský poslanec a primátor Hlohovca Peter Dvoran vyzval kompetentných, aby zvážili obchádzkovú trasu cez jeho mesto, nakoľko už teraz sa tam tvoria zápchy. Interpeláciu nemal pripravenú, ale župan ho nechal dohovoriť. Slovo však bez písomne pripravených otázok odmietol udeliť Petrovi Ottingerovi (SDKÚ-DS) aj Removi Cicuttovi (nezávislý).

Ten si ju neskôr pripravil a opýtal sa, prečo nebola verejnosť zo strany investora informovaná v všetkých možných riešeniach náhradného premostenia aj s vysvetlením podmienok, ktoré by museli byť naplnené, aby mohol v tejto veci v rámci krízového riadenia pomôcť štát. Svoju otázku chcel aj vysvetliť, Tibor Mikuš mu však zobral slovo.

Celú debatu na tému Krajinský most si môžete pozrieť tu: 1. časť, 2. časť, 3. časť

Pre viac informácií čítajte aj: Zlý stav Krajinského mosta vyžaduje opravu za 2 mil. eurKrajinský most uzavrú, aby ho rozšírili o 50 cmŽupa dá na opravu Krajinského mosta desatinu potrebných nákladovCestu na havran neopravia, pontónový most nie je istýŽenijný most bol v roku 1991 príliš hlučnýMoravanci, Bančania a Ratnovčania – vymeňte autá za bicykleStarostovia: Ťarchu uzávierky hádžu na plecia občanomBlog Doda Pullmanna: Gómbíky s vegetouArmáda pontónový most má, ale kraj oň nepožiadalNádej na pontónový most ešte nezomrelaŽupa na variante bez pontónového mosta trvá, zakročiť by mali krajskí poslanciPodnikatelia: Uzavretie Krajinského mosta bude pre nás likvidačné, Rokovanie o Krajinskom moste nič nevyriešilo

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články