Úvod Kultúra Trnavská župa poskytne prvú pomoc kultúre

Trnavská župa poskytne prvú pomoc kultúre

REKLAMA

Nezávislá kultúra je jednou z oblastí najviac zasiahnutých koronakrízou. Trnavská župa preto pripravila „záchranný balík“ na podporu slobodných výtvarných a divadelných umelcov, subjektov nezriaďovanej kultúry a malých knižných vydavateľstiev I love you again.

„Nechceme, aby finančné dopady koronakrízy položili kultúru v našom kraji na kolená. Napriek nevyhnutným úsporným opatreniam, ktoré sme museli robiť v našom rozpočte, sme sa rozhodli, že umelcom pomôžeme 카3 한글자막 다운로드. Pripravili sme veľmi cielené opatrenia na pomoc tým, ktorí sa kultúrou živia a teraz prechádzajú ťažkým obdobím. V najbližších dňoch predstavíme podmienky dotačnej výzvy pre subjekty nezriaďovanej kultúry hand pump. Slobodných umelcov a nezávislé knižné vydavateľstvá podporíme prostredníctvom našich kultúrnych inštitúcií,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič nx 9.0 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Hlavným cieľom podporného programu je zmiernenie dopadov pandémie ochorenia Covid-19 na nezávislú kultúru v trnavskej župe. Okrem vyhlásenia dotačnej výzvy pre profesionálne nezriaďované kultúrne subjekty, župa plánuje mimoriadne vyčleniť finančné prostriedky pre galérie na akvizície diel súčasných slovenských vizuálnych umelcov a pre knižnice na nákup kníh malých knižných vydavateľstiev Dungrid free download.

Divadelných umelcov na voľnej nohe župa zapojí do externého tvorivého tímu Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorý sa bude podieľať na vzniku inscenácie pôvodnej slovenskej hry pripravovanej na sezónu 2020/2021.

-red-

REKLAMA