Connect with us

Kultúra

Piešťanské Zlaté stuhy zdobia priestory „kraja“

Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Úradom Trnavského samosprávneho kraja zorganizovalo a sprístupnilo v priestoroch úradu TTSK v utorok 11. júna 2024 autorskú výstavu fotografií piešťanského fotografa Petra Ferencza. Výstava je súčasťou projektu „KreaTiviTa 2024“, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Published

on

Piešťanské Zlaté stuhy objektívom Petra Ferencza
Reklama

Výstavnú kolekciu tvorí 24 veľkoformátových farebných fotografií elegantných historických tátošov. Automobily boli fotené od roku 2013 do roku 2022. Autor prezentuje svoj autentický pohľad nielen na staré automobily, ale aj na každoročnú výstavu a stretnutia automobilových veteránov Piešťanské Zlaté stuhy. Výstava je venovaná pamiatke organizátora tohto podujatia Jána Horňáka.

Reklama

Nie je to len letmý pohľad nadšeného obdivovateľa, ale aj hlboká sonda do dizajnu a postavenia automobilu v časoch minulých. Dobové oblečenie, štylizovanie obradov spojených s jazdou, láska k starej technike, precíznosť v reštaurovaní a v neposlednom rade prezentácia naleštených veteránov. Nafotiť a spracovať túto tému, bola výborná myšlienka, ktorá sa pretavila do skvelej realizácie.

Bola to systematická viacročná práca, ktorá je prezentovaná verejnosti ako autorský projekt, pretože podľa slov autora, ale i mnohých obdivovateľov veteránov – krásne automobily si to zaslúžia.

Reklama

Výstavu fotografií si môžu prezrieť návštevníci úradu Trnavského samosprávneho kraja do 31. augusta 2024.

TS Trnavské osvetové stredisko Foto: TOS

Populárne články