Úvod Koktail Viac o dokumente Medzi nami sa dozviete od režisérky Zuzany Límovej

Viac o dokumente Medzi nami sa dozviete od režisérky Zuzany Límovej

Ozveny festivalu Jeden svet v Piešťanoch budú pokračovať v nedeľu 4. februára a aj tentoraz ponúknu návštevníkom kultúrno-komunitného centra ŽiWell tri dokumentárne filmy 프로듀스101 보름달 다운로드. Autor prvého snímku Nesmrteľný les Erik Baláž sa venuje divokej krajine v okolí vrchu Kriváň, ktorá je doslova prírodným rajom. Zuzana Límová vo svojom dokumente Medzi nami spracovala tému pôrodníctva na Slovensku a vyvolala ňou veľkú diskusiu os x 10 6. Film príde režisérka na podujatie predstaviť osobne a po jeho skončení bude nasledovať diskusia s divákmi. Program zakončí projekcia dokumentárneho filmu Je s nami koniec?, ktorý spracováva naliehavú tému klimatických zmien, ako aj dezinformačné kampane, ktoré odkrýva známy herec Leonardo DiCaprio 동경표류일기 다운로드.

Program Ozveny festivalu Jeden svet v Piešťanoch:
15:00 hod Sunnyside downloads. Nesmrteľný les
The Immortal Forest / Erik Baláž / Slovensko / 2017 / 52 min.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba

Za posledných niekoľko tisícročí sa európska krajina zmenila viac, ako si dokážeme predstaviť gunshots. Vysušili sme mokrade, zregulovali rieky, vyrúbali alebo premenili lesy, vyhubili veľké zvieratá. A predsa existuje jedno miesto, ktoré sa takmer nemení 퍼펙트 월드 다운로드. Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les. Jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večným sprievodcom medveď.

Život medveďov je tu tesne spojený so životom stromov a celého pralesa Sketch Crack. Ten im poskytuje útočisko pred človekom a všetko, čo k životu potrebujú. V polome nájdu lesné plody a hmyz, v strmom žľabe ulovia jeleňa a za limbovými orieškami sa šplhajú do korún majestátnych stromov 13-hour download. Je to prírodný raj. Rozmanitý, nebezpečný, no zároveň krehký a divoký svet, ktorý sa stále riadi zákonmi prírody a nie človeka. A sú to práve prirodzené, nikým neriadené procesy, ktoré zabezpečujú pokračovanie evolúcie a prastarému limbovému lesu jeho nesmrteľnosť internet attachments.

16:10 hod Russen Crack. Medzi nami
Before I Met You / Zuzana Limová / Slovensko, Taliansko / 2016 / 67 min.

Vraj je to najšťastnejší deň v živote ženy. V slovenských nemocniciach sa však radostné očakávania môžu poľahky premeniť na nočnú moru. Dokumentárny film Medzi Nami odkrýva svet za zatvorenými dverami pôrodníc, kam je zvyčajne dovolené vstúpiť len budúcim mamičkám. Dlhoočakávaný dokument, proti ktorému sa postavili mnohí odporcovia z radov pôrodníkov, bude mať na festivale slovenskú premiéru, aby tak otvoril diskusiu o živej téme slovenského pôrodníctva aj zdravotníctva ako takého.

17:20 hod. Diskusia s režisérkou dokumentárneho filmu Medzi nami Zuzanou Límovou

18.30 hod. Je s nami koniec?
Before the Flood / Fisher Stevens / USA / 2017 / 93 min.

Ak by ste mohli odhaliť skutočnú pravdu o hrozbách glogálneho otepľovania, chceli by ste ju poznať? Film z dielne National Geographic a režiséra Fishera Stevensa Je s nami koniec? predstavuje Leonarda DiCapria ako veľvyslanca dobrej vôle Organizácie Spojených národov. Spolu so skupinou vedcov cestuje naprieč kontinentmi a odhaľuje klimatickú zmenu z prvej ruky. Stretáva sa s politikmi bojujúcimi proti nečinnosti a odhaľuje dezinformačné kampane, vykalkulované za účelom zmiasť verejnosť a potlačiť jej záujem o urgentnosť klimatickej zmeny. V rastúcom príleve katastrofických noviniek hľadá DiCaprio zvyšky nádeje.

-red/Zdroj: Ozveny festivalu Jeden svet v Piešťanoch/Foto: Jeden svet, produkcia jednotlivých filmov-

REKLAMA