Úvod Koktail Ruka v ruke spojí zdravých a hendikepovaných

Ruka v ruke spojí zdravých a hendikepovaných

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Už nadchádzajúcu sobotu 29. júla sa v areáli futbalového klubu PFK Piešťany uskutoční športovo-integračná akcia pre deti aj dospelých, pre zdravých aj hendikepovaných – Ruka v ruke.

Účasť prisľúbilo viacero reprezentantov i paralympionikov 맥용 프리미어 다운로드. Akcia Ruka v ruke začína od 9.00 hod. slávnostným uvítaním a autogramiádou športovcov, ktorá potrvá do 10.00 hod. Potom zdraví športovci ruka v ruke s hendikepovanými ukážu, čo všetko sa dá so športom zažiť a že v športe hranice neexistujú.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Cieľom akcie je vzbudiť povedomie o hendikepovaných ľuďoch prostredníctvom športových aktivít hlavne medzi deťmi. Pre deti sú nachystané štyri zóny, kde si budú môcť zasúťažiť 위닝2013 다운로드. Aby si mohli vyskúšať, aké je to byť hendikepovaným, v niektorých hrách sa im sťažia podmienky. Rovnako si budú môcť vyskúšať rôzne športy, ktorých aktivity pripravia niektoré športové kluby z Piešťan. Tie deti, ktoré prejdú všetkými zónami čaká malý darček.

Rodičom pomôže so starostlivosťou o ich hendikepované ratolesti tím dobrovoľníkov 고인체 폰트 다운로드. Pre rodiny sú pripravené odborné prednášky, či inak špecializované aktivity vrátane lekárskej poradne.

Keďže deti prídu s rodičmi, zrodil sa aj nápad, ako pribrať do spolupráce ďalšiu skupinu piešťanských nadšencov. Sú to mladí ľudia, ktorí už po niekoľkýkrát pripravujú Športové dni v Piešťanoch len kúsok od futbalového štadióna. Tí sa zase postarajú o zábavu rodičom, ukážu im pohyb každého druhu, ktorý sa v Piešťanoch ponúka Phonebus movie. Ich akcia je ideálna pre športových nadšencov, ale aj pre tých, ktorí nevedia, kde začať a chcú nabrať inšpiráciu pre zdravý životný štýl. Pripravili dokonca aj jedno stanovište pre našich súťažiacich.

A viete ako prišlo k spolupráci FK Piešťany a ADELI Medical Centra gta v apk 다운로드? Hľadaj za tým jednu drobučké žieňa a jej otca Mira Béreša: „Po tom, ako sa mi narodila dcéra s raritným genetickým syndrómom, zmenili sa aj moje hodnoty. Preto vďaka nej vznikol slovenský portál o genetických syndrómoch (genetickesyndromy.sk) ubuntu 14.04 다운로드. Spolu s miestnym futbalovým klubom a ADELI Medical Centrom sme prichystali prvý ročník integračnej športovo-rodinnej akcie Ruka v ruke. Keďže dcéra nemá vyvinuté ruky, často sa najmä u dospelých stretávam so „zazeraním“. Síce v ich očiach vidím plno otázok, nikdy sa však nepýtajú. Záujem dávať otázky majú najmä malé deti, ktoré nám dospelým môžu byť mnohokrát vzorom m4s. Je preto dôležité, aby sa deti, zdravé i hendikepované, stretávali už v mladom veku. Takáto integrácia či priateľstvá môžu predísť výsmechom či dokonca šikane v školách, s ktorými sa hendikepovaní niekedy stretávajú. Športové osobnosti prilákajú mnoho ľudí, paralympionici môžu inšpirovať a posúvať nepoznané limity hendikepovaných. Na prvý ročník akcie Ruka v ruke sa veľmi teším a verím, že sa vytvorí veľa priateľstiev nielen medzi deťmi, ale aj rodičmi.“
V rovnaký deň sa v Bratislave a v Piešťanoch stretnú najlepší basketbalisti Európy v kategórií do 18 rokov Download the Cultshow Saga Collection. O titul európskeho šampióna budú bojovať v piešťanskej Diplomat aréne a bratislavskej HANT Aréne. Úvodný zápas v Piešťanoch od 13,30 hod. odohrajú Ukrajina – Taliansko. Vstup do 15 rokov je zdarma. Rovnako, ako viaceré športové kluby v Piešťanoch, aj Basketbalový Klub Mládeže Piešťany so svojimi Čajočkami pripravil aktivity a hry pre účastníkov podujatia Ruka v ruke, ktorými budú propagovať aj ME 18 chlapcov v basketbale mr one day.

Pre všetkých návštevníkov tiež bude pripravená lekárska poradňa a dobrovoľníci z občianskeho združenia Nepočujúce dieťa vás v ich zóne naučia zopár posunkov.

Tak príď už 29. júla do priestorov futbalového štadióna a mestského parku v Piešťanoch, kde si ruka v ruke všetci spolu zašportujeme 레지던트 이블3 다운로드.

red/TS Adeli Medical Centrum, Nadácia Adeli

REKLAMA