Úvod Koktail Spievať na Paráde má pre mňa pridanú hodnotu, vraví Sima Martausová

Spievať na Paráde má pre mňa pridanú hodnotu, vraví Sima Martausová

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V sobotu 16. júna sa na Kúpeľnom ostrove uskutoční prvý bezbariérový festival Paráda. Podujatie, ktoré vzniklo v roku 2010 sa do kúpeľného mesta presunulo z areálu Zelenej vody pri Novom Meste nad Váhom exid hot pink mp3. Návštevníci festivalu s voľným vstupom sa môžu tešiť na hudobné vystúpenia Simy Martausovej, skupiny Fragile, ako aj raperky Simy či literárno-zábavnú prednášku Antona Laučeka 런웨이브 다운로드. Podujatie začína o 9:30 krstom knihy ZPH 2018 Pjongčang a slávnostným odhalením novej tabuľky na Chodníku slávy, ktorý v Piešťanoch vybudoval Slovenský paralympijský výbor hidden folks. Návštevníci si tiež môžu domov odniesť ceny z bohatej tomboly.

Pre deti je nachystaný pestrý program, ktorý začne o 10 Download Cubase Autotune. hodine vystúpením obľúbenej skupiny Baby Band. V SPP zóne bude okrem nafukovacích hradov a ihrísk nachystaných mnoho aktivít vrátane tvorivých dielní či zábavných hier 번개손 다운로드. Súčasťou podujatia sú tiež ukážky mnohých športov. Všetci návštevníci si tak budú môcť vyskúšať rugby, futbal, hokej, basketbal, hádzanú, streľbu zo vzduchovky a z luku či bocciu, laserovú streľbu a taekwondo 심즈3 오리지널 다운로드. Aktivity si tiež nachystali vodnopólisti, plavci, lyžiari i štátne lesy.

„Parádu sme do Piešťan presunuli, pretože areál na Zelenej vode nevyhovoval základnému konceptu Parády ako I 킹오브 99 다운로드. bezbariérového festivalu. Kúpeľný ostrov tieto predpoklady spĺňa, navyše Kúpele sú naším dlhodobým partnerom a máme tu vybudovaný chodník slávy slovenských paralympionikov wind or a little wedge. Rovnako nás sem pritiahlo spojenie s projektom Ruka v ruke, ktorého prvý ročník sa pred rokom konal v Piešťanoch,“ povedal o dôvodoch príchodu Parády do kúpeľného mesta predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš hp laptop touchpad driver.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

V zóne Ruka v ruke sú nachystané viaceré aktivity pre rodiny so zdravotným postihnutím. „K dispozícii bude fyzioterapeut, logopéd, špeciálny pedagóg, stánky s canisterapiou, muzikoterapiou a mnohými špeciálnymi pomôckami Download the android image. V spolupráci s našimi partnermi sme tiež pripravili aktivity pre nepočujúcich i slabozrakých. Každé dieťa, ktoré navštívi našu zónu tak môže odísť s naučeným posunkom či vyskúšať si formou hry, ako sa jazdí na invalidnom vozíku, a takto môže nadobudnúť pochopenie napríklad pre spolužiakov, ktorí s týmto každodenne bojujú,“ prezradila štatutárka občianskeho združenia Úsmev pre druhých Veronika Bérešová, ktoré podujatie spolu s ADELI Medical Centre a futbalovým klubom minulý rok spustilo.

Pre dospelých sú nachystané odborné, motivačné i zábavné prednášky. „Cieľom zóny Ruka v ruke je prepojiť svety zdravých a hendikepovaných ľudí. Odborné prednášky pomôžu najmä rodinám zdravotne znevýhodnených detí zorientovať sa v ponuke, ktorá im uľahčí ich neľahkú situáciu. Deti si zas môžu vyskúšať rôzne športy a integračné hry spoločne s úspešnými paralympionikmi,“ dopĺňa projektová koordinátorka ADELI Medical Centre Zuzana Šmachová, ktorá zároveň s úsmevom pridáva, že sa možno nájdu noví úspešní paralympionici.

Na svoj koncert sa teší i známa speváčka Sima Martausová: „Spievať na Paráde má pre mňa pridanú hodnotu a preto sa teším. Paralympionikov vnímam tak ako aj iných ľudí, nerobím rozdiely medzi zdravotne znevýhodnenými a zdravými.“ Aj keď prípravy tohtoročnej Parády vrcholia, predseda SPV Ján Riapoš už vie, ako bude pokračovať podujatie v budúcom roku: „Pred ZPH Pjongčang 2018 sme spustili novú platformu komunikácie s názvom SME SI ROVNÍ a práve táto platforma je reálny pretavením exteriérovej akcie ako si to predstavujeme v budúcnosti. Čo môžem určite sľúbiť, že čitatelia sa už môžu tešiť na 2. ročník v roku 2019 v Piešťanoch.

Kompletný program nájdete tu.


Miro Béreš

REKLAMA