Úvod Koktail Podlahové kúrenie – áno či nie?

Podlahové kúrenie – áno či nie?

Mnohí z nás majú doma ešte staré radiátory, v niektorých starších bytoch dokonca nájdeme ešte aj tie poctivé liatinové, niektorí už  uvažujú o podlahovom kúrení, a iní ho už dlhšie doma majú header file. Tí, čo ešte rozmýšľajú, si kladú otázky typu: Je to výhodné? Vráti sa nám vstupná investícia? A kedy?

V zásade je podlahové kúrenie ľudskému organizmu prirodzenejšie a príjemnejšie ako klasické radiátorové rtmp 다운로드. Podlaha je totiž o pár stupňov teplejšia ako vzduch na úrovni hlavy stojaceho dospelého človeka, a keďže, ako sa hovorí, „zima ide vždy od nôh“, je nám príjemnejšie stáť na niečom teplom, zvlášť pokiaľ ide o kachličky v studenej chodbe alebo kúpeľni white ness. Tak isto tým, že teplo sála rovnomerne z podlahy, miestnosť je vykurovaná v každom kúte rovnako, teda teplo sa nezdržuje len okolo radiátora 클립아트 무료 다운로드.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Teplý vzduch stúpa hore vcelku pomaly, takže vzduch, a tým pádom aj prach sa víri v miestnosti menej. Dôležitou výhodou podlahového kúrenia je aj redukcia vlhkosti stien, ale zároveň aj menej prekúrený, vysušený vzduch – to všetko opäť vďaka rovnomernému rozloženiu vyhrievacích telies 킨키 부츠 다운로드. Nie je teda nutné používať odparovače na radiátory alebo rôzne iné zvlhčovače vzduchu.

Poznáme dva typy podlahového kúrenia – elektrické a teplovodné Gomthree masm3. To elektrické je zabezpečované termokáblami vedenými pod podlahou. Pri tomto type kúrenia však treba okrem príjemného tepla spomenúť aj pár nevýhod v porovnaní s teplovodným podlahovým vykurovaním, a to sú napríklad nižšia zotrvačnosť vyhrievania, ako aj nemožnosť výmeny ohrievacieho telesa, ak sa niečo pokazí 귀트영 다운로드.

Pri teplovodnom vykurovaní je, naopak, možné po čase vymeniť vykurovací kotol, ktorý zohrieva vodu, ak je to potrebné, keďže toto kúrenie funguje podobne ako klasické radiátory – teda využíva zohriatu vodu, avšak túto zohrieva len na teplotu asi 40-50°C, teda na polovicu z toho čo klasické radiátory 오라클 로그인 없이 jdk 다운로드. Týmto spôsobom sa, samozrejme, o niečo zníži teplota v miestnosti, čo ale človeku nie je nepríjemné, keďže pri nohách má stále teplo. Samozrejme, s týmto nevyhnutne súvisí aj pokles prevádzkových nákladov, a to v niektorých prípadoch až do výšky asi 20% OneNote 2019.

Drobnou nevýhodou všetkých typov podlahového kúrenia, ktorú však musíme spomenúť, sú vyššie vstupné investície, avšak aj tieto je možné nejakým spôsobom korigovať – niektorí dodávatelia kotlov vám dokážu poskytnúť zľavy pri kúpe celej vykurovacej zostavy, treba sa len spýtať internet vaccine.

Zdroj a foto: www.energozona.sk

REKLAMA