Connect with us

Koktail

Piešťany zažili 3. ročník Medzinárodného dňa jogy

Published

on

Reklama

V amfiteátri sa v sobotu 24. júna zišli desiatky cvičencov jogy, aby oslávili cvičením 3. ročník Medzinárodného dňa jogy. V roku 2014 takmer jednomyseľne schválilo VZ OSN vrátane Slovenska, na podnet indického premiéra Shri Narendra Modiho. A tak sa 21. jún stal Medzinárodným dňom jogy. Na Slovensku sa popri 26-ich mestách prihlásili k cvičeniu aj Piešťany. Joga tu má tradíciu a s ňou úzko súvisiaca naturopatia, liečba prírodnými prostriedkami, slnkom, minerálnou vodou, bahnom a ďalšími liečivými látkami.

Reklama

Indický premiér Shri Narendra Modi, ktorého Forbes vyhlásil ako 9. najvplyvnejšieho muža planéty, pravidelne sám cvičí jogu. Celému svetu poslal veľa pozdravov. Upozornil, že joga integruje myseľ, telo a intelekt a počas medzinárodného dňa integruje aj ľudstvo.

Takmer každý z nás na svete túži podľa Modiho viesť zdravý životný štýl a žiť bez tenzie, chorôb. A byť zdravým nie je len o neprítomnosti chorobných príznakov, je aj o wellness, cítiť sa dobre. Tento stav človeku pomáha získať joga. V skutočnosti telesný fitness je iba vedľajším produktom jogy. Joga nás učí ako viesť vyvážený život. A kľúčom je harmónia vo vnútri, vznešené myšlienky a jednoduchý život, plus dobré telesné zdravie.

Reklama

Indický veľvyslanec Param Jit Mann, na úvod počas osláv v Bratislave, v nedeľu 25. júna 2017 začal modlitbou : „Nech kráčaš v harmónii, nech rozprávaš v jednote s činmi, nech je tvoja myseľ pokojná ako na začiatku, nech sa božské prejavuje v tvojom posvätnom úsilí.“

Anna Galovičová z Piešťan, priekopníčka jogy na Slovensku, v tento deň počas osláv v Bratislave krstila svoju knižku Joga – včera, dnes a zajtra. Túto 300 stránkovú knihu so 139 farebnými fotografiami pokrstil popredný slovenský hokejista Dominik Graňák. kultúrny program popretkávaný hrou na sitár, spevom a hudbou, doplnila indická kuchyňa počas recepcie. Ako konštatoval pán veľvyslanec: „Pani Galovičovú poznám od svojho príletu na Slovensku. Už tri roky spolupracujeme na rôznych projektoch. Je to žena, ktorá jogu žije. Nie je to iba jej hobby, ani zamestnanie.“

Knižku Joga – včera, dnes a zajtra možno objednať priamo v Slovindii, buď prostredníctvom mailu office@slovindia.sk, alebo telefonicky 0908 481 898.

-Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva-

Populárne články