Úvod Aktuality Knižku Ganéško ide na párty pokrstil vodou z Gangy indický veľvyslanec

Knižku Ganéško ide na párty pokrstil vodou z Gangy indický veľvyslanec

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťanské informačné centrum zažilo vo štvrtok 6. októbra naozaj mimoriadnu udalosť. Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva zastúpená Annou Galovičovou a Ivanom Malekom totiž pripravila krst knižky Ganéško ide na párty, ktorého sa zúčastnil aj indický veľvyslanec na Slovensku Shri Param Jit Mann 괌 지도 다운로드. Okrem neho prijali pozvanie viacnásobný slovenský veľvyslanec Jozef Dravecký, riaditeľka základnej školy Matky Alexie v Bratislave Adriana Šišková a za Mesto Piešťany sa zúčastnil Martin Valo 신나는 힙합 다운로드. Posedenie v príjemnej atmosfére moderoval Mário Nicolini, výkonný riaditeľ Fóra náboženstiev sveta. Podujatie zakončil slávnostný krst knižky vodou z priamo z Gangy for you.

IMG_9023_resize

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Anka aj Ivan sú naozaj dlhodobými priateľmi Indie vst 다운로드. Keď som prišiel pred niekoľkými rokmi sem na Slovensko tak mi môj predchodca zastávajúci post veľvyslanca povedal o Spoločnosti Slovensko-indického priateľstva a o ich záslužnej práci 50가지 그림자. Keď som sa s nimi stretol, tak mi povedali, že sa stretávajú s deťmi a čítajú im rozprávky. Navrhol som im, že by im mohli čítať indické rozprávky, ktoré by deti nakreslili a spoločne by sme to mohli vydať ako knižku windows 10 소프트웨어 다운로드. Deti odviedli tú najťažšiu časť práce a ja som do knižky potom len nechal vytlačiť svoje meno. Celá knižka vznikla vďaka Anne Galovičovej a Ivanovi Malekovi,“ povedal s dávkou humoru indický veľvyslanec na Slovensku Shri Param Jit Mann 영화 만들기 다운로드.

IMG_9041_resize

Rozprávku o Ganéškovi synovi indického boha Šivu objavil v jednej indickej knižnici tajomník Spoločnosti Slovensko-indického priateľstva Ivan Malek 자소서 다운로드. Mapa na zadnej strane mu pripomenula Slovensko a tak sa rozhodol, že publikáciu zakúpi a dovezie domov. Pri čítaní príbehu už preloženého do slovenčiny vznikla myšlienka, vydať publikáciu doplnenú o detské ilustrácie 라이너스의 담요 다운로드.

IMG_9076_resizeIMG_9078_resize

Okrem samotného krstu knihy sa mohli účastníci podujatia dozvedieť viac o ďalekej Indii priamo z úst veľvyslanca, ktorý prispôsobil svoje rozprávanie detskému publiku 구글 도서 다운로드. V uvoľnenej atmosfére sa deti pýtali na to, či sú v Indii slony, krokodíly a pavúky, ale aj na to koľko má krajina obyvateľov a aká je veľká. Skupina žiakov zo Základnej školy Brezová tiež odohrala predstavenie na motívy knižky. Deti si mohli po slávnostnom krste odniesť domov publikáciu o Ganéškovi a pripravené bolo aj malé občerstvenie v podobe indických špecialít. IMG_9146_resizeIMG_9151_resize

„Musím dodať, že niekedy sa pomoc nemusí týkať len času, ale aj duchovnej podpory a porozumenia. Aj keď sme od 1985 roku vždy pozývali do Piešťan veľvyslancov najskôr z Československa a neskôr zo Slovenska, musím povedať, že Param Jit Mann nás dokáže najlepšie pochopiť a skutočne nám veľmi pomáha. Dúfam, že v poslednom roku, ktorý na Slovensku strávime stihneme zrealizovať ešte veľa krásnych projektov,“ povedala predsedníčka a zakladateľka Spoločnosti Slovensko-indického priateľstva Anna Galovičová.IMG_9073_resize

-lt-

REKLAMA