Connect with us

Aktuality

Festival India plná farieb bude hostiť aj Vishvaguru Swami Maheshwarananda

V piatok 27. októbra sa v Piešťanoch uskutoční už 36. ročník festivalu India plná farieb. Návštevníkom sa počas neho prihovorí aj autor Systému Joga v dennom živote Vishvaguru Swami Maheshwarananda, ktorý sa spolu s tímom lekárov z kúpeľov a predsedníčkou „Slovindie“ PhDr. A.Galovičovou sa zaslúžili o zavedenie jogy ako inovácie rehabilitácie do kúpeľníctva.

Published

on

Reklama

Festival India plná farieb sa uskutoční v piatok 27. októbra od 10:30 h do 12:30 h v KSC Fontána a následne od 16-tej v Kúpeľnej dvorane (Kursalone). Tešiť sa môžete na tradičný indický tanec, hru na sitár, spev indických duchovných piesní, ale film, či kvíz o Indii. Budete mať tiež príležitosť ochutnať tradičný indický čaj. Pripravená je tiež prednáška PhDr. Anny Galovičovej na tému Sebapoznanie.

Reklama

Festival India plná farieb vznikol ešte pred rokom 1989. Na jeho organizácii sa spolupodieľali Mesto Piešťany, Mestské kultúrne stredisko Piešťany a Kúpele Piešťany a priaznivci indickej kultúry na Slovensku, ktorí neskôr založili občianske združenie Spoločnosť Slovensko – indického priateľstva.

V rámci festivalov sa riešia témy ako nenásilie, či sloboda a samozrejme prezentácia indickej kultúry. Prvé sa konali v Piešťanoch, neskôr aj v ďalších mestách, napríklad v Trenčíne, či Prešove.

Reklama

Tento rok sa festival uskutoční opäť v Piešťanoch pod záštitou indickej veľvyslankyne a primátora mesta Piešťany. Svojou prítomnosťou ho poctí aj  autor Systému Joga v dennom živote Vishvaguru Swami Maheshwarananda. Vďaka jeho spolupráci s predsedníčkou Spoločnosti Slovensko – indického priateľstva PhDr. A. Galovičovou a lekármi piešťanských kúpeľov, bola joga zavedená ako inovácia rehabilitácie do kúpeľníctva. V roku 1987 vyšla v tejto súvislosti neperiodická publikácia Joga v dennom živote, ktorej náklad bol takmer 10-tisíc kusov.

Rok 1986

V kúpeľoch sa po zavedení systému konal aj výskum na vzorke 50 pacientov s Bechterevovou chorobou, kde približne polovicu liečili tradičnými postupmi a druhá polovica využívala postupy s jogou.  Podľa zachovaných materiálov bol výsledkom takmer 100 percentný úspech v prospech jogových postupov.  Kúpele Piešťany ocenili v roku 1993 Swami Maheshwarananda medailou dr. Františka Ernesta Scherera za prínos a rozvoj v oblasti rehabilitácie.

-red-

Populárne články