Connect with us

Blogy

Blog Jozefa Malíka: Evka ďakujeme!

Published

on

Reklama

Keď som pred viac ako dvomi rokmi oslovil Evku Wernerovú s tým,či nechce kandidovať spolu s nami v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, potešil som sa jej pozitívnej odpovedi a nadšeniu pridať sa k aktívnym ľuďom, pre ktorých nie sú Piešťany len mesto, v ktorom žijú.

IMG_2096_resizeRovnako si totiž uvedomovala, že Piešťanom posledné roky dochádza dych a mohlo by vyťažiť podstatne viac z potenciálu, ktorý majú. Práve vďaka svojim obrovským skúsenostiam zo zahraničia a pragmatickému pohľadu na veci, priniesla mnoho pozitívnych a na Slovenské pomery nadčasových vecí, ktoré nám závideli iné mestá.

Reklama

Spomeniem aspoň ten najväčší projekt – revitalizácia potoka Dubová, za ktorý Piešťany získali prestížne ocenenie za architektúru CE.ZA.AR.Na jednej strane som sklamaný, že z poslaneckých radov odchádza architekt, urbanista a ekológ s triezvym, ale hlavne reálnym pohľadom na riešenie problémov samosprávy. Na druhej strane si uvedomujem, že v súčasnosti, z dôvodu zvláštneho štýlu manažmentu nášho mesta, bude osožnejšia vo výkonnej sfére s priamym dosahom na kvalitu a stratégiu správy zelene u nás.

O to viac stojí za povšimnutie a obdiv jej rozhodnutie vzdať sa poslaneckého mandátu, preže vidí etickú nezlúčiteľnosť v pôsobení súbežne na pozícii pre mestskú organizáciu s poslaneckou funkciou. Nedokonalosť zákona takéto pôsobenie totiž  ešte stále umožňuje. Verím, že práve týmto krokom bude v budúcnosti vzorom aj pre ostatných. Evka, chcem sa Ti za všetko ešte raz poďakovať, čo si spravila ako jedna z mála pre Piešťany a v Tvojej nasledujúcej profesijnej oblasti, Ti želám ešte veľa kreativity a zanietenosti pre pozitívne zmeny vo svojom okolí.

Reklama

Jozef Malík – Spoločne pre Piešťany

Populárne články