Connect with us

Bleskovky

Zástupcu Piešťan do predstavenstva TAVOSu neschválili

Published

on

Reklama

Mesto Piešťany malo záujem mať v predstavenstve Trnavskej vodárenskej spoločnosti svojho nominanta. Po hlasovaní mestského zastupiteľstva navrhovalo na tento post poslanca Jána Stachuru. Dozorná rada spoločnosti však rozhodla, že uprednostní inú nomináciu a za člena predstavenstva schválila na svojom zasadnutí tento týždeň starostu obce Ratkovce Martina Červenku.

Reklama

 

Dozorná rada TAVOSu má deväť členov pričom jej predsedom je trnavský primátor Peter Bročka. Okrem neho sú jej členmi zástupcovia akcionárov Pavol Johanes, starosta obce Kátlovce, Ivan Dobrovodský, starosta obce Vlčkovce, Eva Kukučková, starostka obce Horné Otrokovce, Peter Jančovič, primátor mesta Piešťany a Maroš Sagan, starosta obce Cífer. Ďalšími tromi členmi sú zamestnanci spoločnosti Gabriela Nagyová, Juraj Kabát a Vladimír Ondrejka.

Reklama

Predstavenstvo je štatutárnym orgánom spoločnosti a podľa stanov je oprávnené konať v mene spoločnosti vo všetkých veciach. Riadi činnosť spoločnosti a rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločnosti, pokiaľ nie sú právnymi predpismi a stanovami vyhradené do pôsobnosti valného zhromaždenia alebo dozornej rady spoločnosti. Jeho členmi sú Radovan Foltinský ako predseda predstavenstva a zároveň generálny riaditeľ, Vladimír Púčik (podpredseda predstavenstva) a starostovia Karol Zachar (Dechtice), Július Zemko (Špačince) a Ivan Šiška (Borovce). Martin Červneka bude šiestym členom a nahradí Pavla Nižnánskeho, ktorý na tomto poste skončil v auguste tohto roka.

Možnosť, že nominácia predstaviteľa Piešťan bude neúspešná, naznačil po hlasovaní zastupiteľstva za Jána Stachuru bývalý primátor Piešťan a súčasný poslanec Remo Cicutto. Vyjadril sa, že zastupiteľstvo by malo navrhnúť aj viac kandidátov, pre prípad, že nominácia Jána Stachuru by sa členom dozornej rady nepozdávala. Toto svoje vyjadrenie následne označil za vtip. O nomináciu sa uchádzal aj ďalší poslanec Martin Cifra, zastupiteľstvo však v hlasovaní uprednostnilo J. Stachuru.

-th-

Populárne články