Úvod Aktuality Mesto Piešťany nominuje do predstavenstva TAVOSu poslanca Stachuru

Mesto Piešťany nominuje do predstavenstva TAVOSu poslanca Stachuru

REKLAMA

Mesto Piešťany nominuje do predstavenstva Trnavskej vodárenskej spoločnosti poslanca Ján Stachura. Rozhodli o tom  poslanci na svojom rokovaní 7. novembra.

Hlasovaniu o nominácii predchádzalo pracovné stretnutie poslancov, kde vzišiel návrh, aby Mesto Piešťany zastupoval buď poslanec Ján Stachura, alebo Martin Cifra. Viceprimátor Bezák podľa jeho slov následne poslancov vyzval v mailovej komunikácii, aby vyjadrili svoj. Preferované meno sa malo objaviť potom v návrhu materiálu pre mestskú radu a pre zastupiteľstvo. Do materiálov sa napokon dostalo iba vynechané miesto a aj mestská rada sa postavila k odporúčaniu pre zastupiteľstvo šalamúnsky, keď odporučila nominovať buď poslanca Stachuru, alebo poslanca Cifru.

Soltec Job

O nominácii hovorili poslanci počas rokovania zastupiteľstva v rámci prestávky mimo kamier a verejnosti. Výsledkom bolo, že prišiel návrh na tajné hlasovanie o kandidátoch. O ňom sa viedla chvíľu diskusia, avšak napokon padlo rozhodnutie hlasovať verejne.

Najskôr sa v zmysle návrhu viceprimátora Michala Bezáka hlasovalo o nominácii Jána Stachuru. Za bolo desať poslancov, čím bolo uznesenie schválené. O tom či bude poslanec Stachura naozaj členom predstavenstva spoločnosti rozhodne dozorná rada TAVOSu, kde je primátor členom, v ktorej kompetencii je menovanie a odvolanie členov tohto orgánu.

-th-

REKLAMA