Connect with us

Aktuality

Mesto Piešťany nominuje do predstavenstva TAVOSu poslanca Stachuru

Published

on

Reklama

Mesto Piešťany nominuje do predstavenstva Trnavskej vodárenskej spoločnosti poslanca Ján Stachura. Rozhodli o tom  poslanci na svojom rokovaní 7. novembra.

Hlasovaniu o nominácii predchádzalo pracovné stretnutie poslancov, kde vzišiel návrh, aby Mesto Piešťany zastupoval buď poslanec Ján Stachura, alebo Martin Cifra. Viceprimátor Bezák podľa jeho slov následne poslancov vyzval v mailovej komunikácii, aby vyjadrili svoj. Preferované meno sa malo objaviť potom v návrhu materiálu pre mestskú radu a pre zastupiteľstvo. Do materiálov sa napokon dostalo iba vynechané miesto a aj mestská rada sa postavila k odporúčaniu pre zastupiteľstvo šalamúnsky, keď odporučila nominovať buď poslanca Stachuru, alebo poslanca Cifru.

Reklama

O nominácii hovorili poslanci počas rokovania zastupiteľstva v rámci prestávky mimo kamier a verejnosti. Výsledkom bolo, že prišiel návrh na tajné hlasovanie o kandidátoch. O ňom sa viedla chvíľu diskusia, avšak napokon padlo rozhodnutie hlasovať verejne.

Najskôr sa v zmysle návrhu viceprimátora Michala Bezáka hlasovalo o nominácii Jána Stachuru. Za bolo desať poslancov, čím bolo uznesenie schválené. O tom či bude poslanec Stachura naozaj členom predstavenstva spoločnosti rozhodne dozorná rada TAVOSu, kde je primátor členom, v ktorej kompetencii je menovanie a odvolanie členov tohto orgánu.

Reklama

-th-

Populárne články